WSB
Polecana miejscowość:
KRAKÓW
Kraków jest to miasto wojewódzkie, wielki ośrodek naukowy i
kulturalny. W Krakowie znajdu...
WSB
http://sklepzfotografia.pl
WSB
Dąbrowa Górnicza – Kraków: odległość, trasa dojazdu, mapa
Trasa A4:
•Odległość drogowa: 82 km
•Odległość w linii prost...
WSB
Zabytki i atrakcje Krakowa:
Rynek Główny - miejsce, oznaczonym numerem 1 dla
wszystkich, którzy po raz pierwszy przyje...
WSB
Zamek Królewski na Wawelu leży na Wzgórzu Wawelskim przy
lewym brzegu Wisły. Ta siedziba wielu władców znalazł się na ...
WSB
Mury miejskie i Planty – okalają dziś obszar Starego Miasta. W miejscu średniowiecznych
fortyfikacji postanowiono urzą...
WSB
Muzeum Lotnictwa Polskiego zajmuje budynek
ekspozycyjny o powierzchni 4 tys. m2, jest to największe tego
typu muzeum w...
WSB
POGODA
MAPA
WSB
W którym roku została założona Fabryka Schindlera?
1993
1937
1952
WSB
Brawo !!! 
Następny slajd
WSB
Wrrr.. Zła odpowiedź :P
WSB
Źródła wykorzystane do utworzenia prezentacji:
•http://lovekrakow.pl/
•http://www.krakowlife.pl/
•http://www.twojapogo...
Prezentacja aleksandra skrzekpokaz
of 13

Prezentacja aleksandra skrzekpokaz

Prezetacja
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Travel      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Prezentacja aleksandra skrzekpokaz

 • 1. WSB Polecana miejscowość: KRAKÓW Kraków jest to miasto wojewódzkie, wielki ośrodek naukowy i kulturalny. W Krakowie znajduje się 12 wyższych uczelni, wśród nich najstarszy w Polsce Uniwersytet Jagielloński, 6 teatrów, opera, filharmonia i wiele muzeów. Znajduje się tam największy i najcenniejszy w kraju zespół budowli zabytkowych, głównie gotyckich, świeckich i sakralnych. Kraków to duży ośrodek przemysłowy. Znajduje się tam kombinat metalurgiczny w Nowej Hucie, drugi co do wielkości zakład przemysłowy w kraju.
 • 2. WSB http://sklepzfotografia.pl
 • 3. WSB Dąbrowa Górnicza – Kraków: odległość, trasa dojazdu, mapa Trasa A4: •Odległość drogowa: 82 km •Odległość w linii prostej: 60 km •Czas podróży: 1 g 00 min Do Krakowa można również dojechać busem z centrum Dąbrowy Górniczej i okolicznych miast oraz PKSem i pociągiem z Katowic.
 • 4. WSB Zabytki i atrakcje Krakowa: Rynek Główny - miejsce, oznaczonym numerem 1 dla wszystkich, którzy po raz pierwszy przyjeżdżają do Krakowa. Ale nawet jeśli byłeś w Krakowie wielokrotnie, obowiązkowo będziesz chciał przespacerować się po krakowski rynku. Atmosfera na rynku jest wyjątkowa. Znajdziesz tu znane na całą Polskę Sukiennice, kościół Mariacki, wieżę ratuszową, kościół św. Wojciecha i liczne zabytkowe kamienice. Kościół Mariacki - to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kościołów w Polsce. Z daleka widać dwie różniące się od siebie wieże, których budowę opisuje ciekawa legenda. We wnętrzu odnajdziemy wspaniały ołtarz dzieła Wita Stwosza ukazujący Matkę Boską w otoczeniu apostołów oraz Wniebowzięcie. Sukiennice - w przeszłości spełniały funkcje handlowe i nie inaczej jest dzisiaj. Znajdują się tutaj stragany z biżuterią, rękodziełem i pamiątkami. Piętro Sukiennic zajmują wystawy Galerii Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.
 • 5. WSB Zamek Królewski na Wawelu leży na Wzgórzu Wawelskim przy lewym brzegu Wisły. Ta siedziba wielu władców znalazł się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Warto także zajrzeć do Smoczej Jamy, w której niegdyś podobno żył smok. Katedra na Wawelu to najważniejszy kościół w Krakowie, miejsce pochówku wielu królów Polski (m.in. królowie Stefan Batory, Władysław IV Waza, Zygmunt II August, August II Mocny, Zygmunt III Waza czy Jan Kazimierz Waza.), biskupów oraz znanych i wybitnych osób jak Adam Mickiewicz czy Juliusz Słowacki. W centralnym punkcie katedry znajduje się relikwiarz ze szczątkami św. Stanisława. Kazimierz jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Krakowie, centrum życia kulturalnego Krakowa. Zwiedzimy tu zabytkowe synagogi – Stara, Izaaka, Kupa, Remuh, Tempel oraz kościoły – Bożego Ciała, św. Katarzyny , św. Trójcy i kościół na Skałce. Życie skupia się tu głównie wokół Placu Nowego, zwanego też Żydowskim.
 • 6. WSB Mury miejskie i Planty – okalają dziś obszar Starego Miasta. W miejscu średniowiecznych fortyfikacji postanowiono urządzić eleganckie ogrody publiczne, osuszono teren, wytyczono alejki, a później obsadzono je drzewami i innymi roślinami. W efekcie powstał wspaniały park miejski, o obwodzie wynoszącym ok. 4 km długości i powierzchni ponad 20 ha. Jest to ulubione miejsce spacerów Krakowian i turystów przyjeżdżających do miasta. Kopiec Kościuszki został wzniesiony ku czci Tadeusza Kościuszki i jest jednym z czterech krakowskich kopców. Z osiedla willowego Salwator prowadzi do niego piękna Aleja Waszyngtona. Błonia i Zakrzówek to dwa ciekawe tereny w Krakowie. Oddalone od rynku o zaledwie kilometr Błonia są jednym z najlepszych w mieście obszarów do uprawiania sportu i ulubioną trasą pieszo – rowerowa Krakowian. Zakrzówek to obszar położony pomiędzy ulicami Kapelanka i Tyniecką, pośrodku którego znajduje się malowniczy zbiornik wodny.
 • 7. WSB Muzeum Lotnictwa Polskiego zajmuje budynek ekspozycyjny o powierzchni 4 tys. m2, jest to największe tego typu muzeum w Polsce. Muzeum Lotnictwa Polskiego wystawia ogromną kolekcję samolotów i obiektów związanych z historią lotnictwa. W ciągu roku organizowane są tu pokazy filmowe i imprezy, szczególnie polecamy Małopolski Piknik Lotniczy. Krakowska Żegluga Pasażerska – zapraszamy na rejsy statkami wycieczkowymi NIMFA i ORKA po Wiśle na trasach: Wawel – po Krakowie – Wawel oraz Kraków – Tyniec – Kraków. Rejsy po Wiśle codziennie od maja do końca października. Fabryka Schindlera znana atrakcja turystycznych Krakowa, dzięki słynnemu filmowi Stevena Spielberga „Lista Schindlera” z 1993 roku. Fabrykę znajdowała się w krakowskiej dzielnicy Podgórze i została założona w 1937 r. przez trzech żydowskich przedsiębiorców. Dziś znajdują się tutaj Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i Muzeum Sztuki Współczesnej.
 • 8. WSB POGODA MAPA
 • 9. WSB W którym roku została założona Fabryka Schindlera? 1993 1937 1952
 • 10. WSB Brawo !!!  Następny slajd
 • 11. WSB Wrrr.. Zła odpowiedź :P
 • 12. WSB Źródła wykorzystane do utworzenia prezentacji: •http://lovekrakow.pl/ •http://www.krakowlife.pl/ •http://www.twojapogoda.pl/ •http://alekrakow.pl/ •http://www.dabrowa.pl/

Related Documents