 Манта, або гігантський морський диявол -
найбільший з скатів, ширина тіла окремих
особин досягає 7 м (в основній масі 4-...
 Поширення
 Широко поширений вид в тропічних, субтропічних і помірних
водах Тихого, Атлантичного й Індійського океанів м...
Характеристика
 Голова манти з головними плавниками
 Величезні грудні плавці разом з головою
утворюють диск ромбовидної...
 Поведінка та харчування
 За типом харчування манти є фильтраторами.
Фільтруючий механізм являє собою губчасті
пластинки...
 Взаємодія з людиною
 Вид не представляє небезпеки для людини.
Раніше вірили, що манти можуть напасти на
водолаза, обняв...
Дякую за увагу!
Prezentatsia microsoft power_point_4
of 7

Prezentatsia microsoft power_point_4

Published on: Mar 4, 2016
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Prezentatsia microsoft power_point_4

  • 1.  Манта, або гігантський морський диявол - найбільший з скатів, ширина тіла окремих особин досягає 7 м (в основній масі 4-4,5 метра), а маса великих екземплярів - до 2,5 тонн.
  • 2.  Поширення  Широко поширений вид в тропічних, субтропічних і помірних водах Тихого, Атлантичного й Індійського океанів між 35 ° північної широти і 35 ° південної широти. У північній півкулі доходить до південної Каліфорнії, зрідка зустрічається біля берегів Нью-Джерсі і Сан-Дієго; звичайний в Аденській затоці, Бенгальській затоці, Червоному морі, в північно-західній частині Тихого океану до Японії. У південній півкулі поширений аж до узбережжя Перу, Уругваю, Південної Африки та Нової Зеландії
  • 3. Характеристика  Голова манти з головними плавниками  Величезні грудні плавці разом з головою утворюють диск ромбовидної форми. Ширина диска доходить до 7 м у великих особин. Представники цієї підродини є єдиними хребетними тваринами, що мають три пари функціонуючих кінцівок. Передня частина грудних плавців перетворена в так звані головні плавники. Довжина головних плавців в 2 рази перевищує ширину їх підстави.
  • 4.  Поведінка та харчування  За типом харчування манти є фильтраторами. Фільтруючий механізм являє собою губчасті пластинки рожево-коричневого кольору, розташовані між зябровими дугами. Основу раціону складає зоопланктон і личинки риб. Можуть харчуватися дрібними рибами. Манти долають величезні відстані у пошуках їжі, постійно слідуючи за переміщенням планктону.
  • 5.  Взаємодія з людиною  Вид не представляє небезпеки для людини. Раніше вірили, що манти можуть напасти на водолаза, обнявши зверху своїми плавниками- крилами і роздавав на смерть; побутували і повір'я про те, що скат може проковтнути людину.
  • 6. Дякую за увагу!

Related Documents