Kiri nr.1 Austatud Härra Vinter! Pool aastat tagasi Teie firma sai meie kooli sponsorik...
Kiri nr.3Tere lugupeetud reisibüroo “Ellenringi” direktor. Minu nimi on AndreiLazurin. Sellel aastal mina ja minu koolikaa...
of 2

Poolametlikud kirjad, kolm näidet

Published on: Mar 4, 2016
Published in: Education      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Poolametlikud kirjad, kolm näidet

  • 1. Kiri nr.1 Austatud Härra Vinter! Pool aastat tagasi Teie firma sai meie kooli sponsoriks ja siiamaani oletealati toetanud meie õpilaste reise. Reisibüroo Ellenring korraldab teatrireisi Peterburi Maria teatrisse jasooviksin oma koolikaaslastega sellele reisile minna. Reis kestab 2 päeva, 21-st kuni 22 juunini. Pileti hind on 1500 krooni,kuid grupile, mis koosneb vähemalt 22 inimestest on hinnaalandus 20%. Hinnasees on edasi-tagasi rongipilet, teatripiletid, hommiku- ja lõunasüük,linnaekskursioon kohaliku giidi juhtimisel ning Ermitaaži ja Peeter-Paulikindluse külastamine. Lisatasu eest pakutakse laevasõitu. See reis onsuurepärane võimalus Peterburi tähtsamaid vaatamisväärsusi külastada ja linnaomapärast nautida. Paljud mu koolikaaslased pole kunagi käinud Peterburi Maria teatris javist sellepärast see reis nii meelitabki meid. Kahjuks, ilma Teie toetuseta ei saapaljud õpilased reisile sõita, kuna piletihind on üsna kallis. Loodame, et Te toetate meid ka see kord. Ootan kiiret vastust. Palun kirjutage aadressil: Vahtra tn.2-80, 21003 Narva(152 sõna)Kiri nr.2 Lugupeetud sponsor Pöördun Teie poole, et teatada Reisibüroo Ellering korraldab teatrireisiPeterburi Maria teatrisse ja me palume Teie selle reisi toetusraha anna. See reistoimub kahekümne esimesest juunist kuni kahekümne teisest juubist. Reisi hindon tuhat viissaada krooni. Meie klassis on kakskümmend viis inimest, siis mesaame hinnaalandus 20%. Reisihind pakkub edasi-tagasi rongipilet, teatripiletid, hommiku- jalõunasöök hotellis. Peterburis me tahame külastada vaatamisväärsused.Linnaekskursioon organiseerib giid. Meil pakub huvi Ermitaaž ja Peeter-Paulikindlus. Lisatasu eest laevasõit. See reis on väga huvitav ja kasulik. Et see firma tuntud üle Eeestis siis me otsustame kasutada tema teenused. Lisainfot võib saada tel: 3456789 Otsusta kohe, sest homme on juba hilja! Lugupidavalt Anne Aas(114 sõna)
  • 2. Kiri nr.3Tere lugupeetud reisibüroo “Ellenringi” direktor. Minu nimi on AndreiLazurin. Sellel aastal mina ja minu koolikaaslased lõppuvad KariGümnaasia. Me lugesime ajalehest “Õhtuleht”, et teie reisibürookorraldab teatrireisi Peterburi Maria teatrisse. Mina ja minukoolikaaslased tahame sellele reisile minna. Teil on väga huvitavekskursiooni programm. Meil on palju küsimusi teile: Kui paljumaksab õhtusöök? Miks me sõidame rongiga? Ma arvan,et tõesti reisi – rongiliiklus ei ole kõige mugavam ja odavamliiklusvorm. Bussipiletid ei pea olema kallid. Liis bussisõit möödatuleks ja mugavad, meeldiv ja kindlasti parem kui rongiga. Kui paljuraha on vaja võtta kaasa? Kui me leidsime 44 inimest, siis on 20%hinnaalandus või vähemalt?(106 sõna)