Gimnazjum nr 1
im. Powstańców Śląskich
w Mikołowie
1999 - 2013
WIZJA SZKOŁY

Chcemy pamiętać o swoich historycznych
i kulturowych korzeniach, bo tylko wtedy nauczymy
się mądrze i piękn...
MISJA SZKOŁY

Dzięki zaangażowaniu licznych
nauczycieli – pasjonatów, uczniowie
znajdują tu sposób na realizację swoich
z...
2013/2014

 W obecnym roku szkolnym
do naszego Gimnazjum będzie
uczęszczało 640 uczniów,
którzy będą uczyć się
w 24 oddz...
GRONO PEDAGOGICZNE 2011


 Szkoła kształci dobrze przygotowanych do dalszej
nauki, otwartych na współczesny świat, wrażliwych
i życzliwych innym ...

Znacząco wyższe w skali kraju, województwa i powiatu
wyniki z egzaminu gimnazjalnego
oraz bardzo wysoki wynik
Edukacyjne...
MIKOŁOWIANIN ROKU 2007

Szkoła otrzymała wyróżnienie
za całokształt pracy
dydaktyczno - wychowawczej.
Nagrodę odebrała d...
UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA
MIKOŁOWIANINA ROKU 2007

Pani dyr. Ewa Sobolewska odbiera
statuetkę dla naszego gimnazjum
ZŁOTE I SREBRNE TARCZE

 Honorowe odznaczenia szkoły:
ZŁOTE i SREBRNE TARCZE
otrzymują uczniowie za bardzo
wysokie wyni...
WOJEWÓDZKA INAUGURACJA
ROKU SZKOLENGO 2012/2013

 3 września 2012 r. nasze Gimnazjum doznało zaszczytu
organizacji Woj...
WOJEWÓDZKA INAUGURACJA
ROKU SZKOLENGO 2012/2013

Poczet sztandarowy naszego
gimnazjum
Stanisław Faber -Śląski Kurator
...
WOJEWÓDZKA INAUGURACJA
ROKU SZKOLENGO 2012/2013

Występ młodzieży
Wojewoda Śląski
Zygmunt Łukaszczyk –
dokonuje wpisu ...

WYBITNI
UCZNIOWIE
NASZEGO GIMNAZJUM
Daniel Malinowski klasa 3h
absolwent 2005/2006

Na IV Festiwalu
„Uwaga Talent”
w Pałacu Młodzieży
w Katowicach otrzymał...
Daniel Malinowski

W 2006 r. został STYPENDYSTĄ
JOLANTY I ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKICH,
o które wystąpiła dyrekcja naszej s...
Lista osiągnięć Daniela
jest bardzo długa…

 Finalista I Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej
Gimnazjalistów – 2006
...
Sukcesy Daniela Malinowskiego

 Laureat Międzynarodowego Konkursu Matematycznego
„KANGUR” -2004, 2005, 2006
 II m. 200...
Daniel Malinowski zdobył tytuł
Mikołowianina Roku 2009

Piotr Wojtaszewski klasa 3h
absolwent 2005/2006

TALENT MATEMATYCZNY
 Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej...
Piotr Wojtaszewski i Daniel Malinowski

Wraz z wychowawczynią i nauczycielką chemii Grażyną Nazar
i nauczycielką matema...
Paweł Kura klasa 3e
absolwent 2008/2009

PIERWSZY POTRÓJNY LAUREAT WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW
PRZEDMIOTOWYCH – 2008/2009
z ...
Stypendysta Projektu Systemowego
„Nauka drogą do sukcesu na Śląsku” 2009

Paweł Kura
Bogumił Giertler klasa 3j
absolwent 2004/2005

TALENT INFORMATYCZNY
– średnia ocen 5,78 najwyższa w historii szkoły!
 ...
Jan Wilczek klasa 3c
absolwent 2011/2012

PIERWSZY POTRÓJNY LAUREAT
WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW
PRZEDMIOTOWYCH,
KTÓRY BYŁ ZW...
Jan Wilczek

 Laureat WPK
z J. Angielskiego
– 2011
 Laureat WKP
z Historii – 2012
 Laureat WKP
z Matematyki - 2012
2009/2010

Udział laureatów: Zdzisława Smolińskiego i Benona Maliszewskiego
w „Śniadaniu Mistrzów” w Sali Marmurowej Ślą...

OSIĄGNIĘCIA
NA SZCZEBLU
MIĘDZYNARODOWYM,
OGÓLNOPOPLSKIM
I WOJEWÓDZKIM
Międzynarodowy Konkurs
„Kangur Matematyczny” 1999 - 2013

Nasi gimnazjaliści uzyskali
łącznie:
3 tytuły laureata,
20 wy...
Konkurs Matematyczny Okręgu Neuss
w Niemczech 2003 - 2006

9
laureatów
6
finalistów
OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY
„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
2011/2012

 W minionym roku szkolnym
uczeń ...
OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY
„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
2011/2012

Uroczyste wręczenie nagród w Zamk...
OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY
„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1877- 1922”
2012/2013

Karol Fułat 3c został ...
Olimpiada Matematyczna
Gimnazjalistów 2006 - 2008

3
FINALISTÓW
Ogólnopolski Konkurs
Języka Angielskiego „FOX” 1999 - 2013

Uczniowie zdobyli
łącznie:
16 wyników bardzo
dobrych,
35 do...
POWSTANIEC ŚLĄSKI PLAY
2010/2011

Daniel Mrowca został zwycięzcą terenowej gry i w nagrodę,
którą ufundował prof. Jerzy...
Wyjazd zwycięzców do Brukseli
październik 2011

Bruksela – spotkanie z przewodniczącym
Parlamentu Europejskiego prof. J...
Konkursy organizowane
przez Pałac Młodzieży w Katowicach

MŁODY CHEMIK
• 9 laureatów
• 7 finalistów
DUETY
CHEMICZNE
...
Wojewódzki Konkurs Historyczny
2011 - 2013

„Wypędzenia, wywózki, martyrologia
i zwycięstwa Polaków”
6 I. miejsc
1 II...
Wojewódzki Konkurs
„Mieszkam w województwie śląskim” 2003 - 2010

3
laureatów
12
finalistów
Wojewódzkie Konkursy
Przedmiotowe 1999 - 2013

Uczniowie naszej szkoły zdobyli łącznie:
109 tytułów LAUREATA
91 tytu...
Liczba laureatów
Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
z poszczególnych przedmiotów

J. POLSKI
6
MATEMATYKA
15
CHEMIA...
Liczba finalistów
Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
z poszczególnych przedmiotów

J.POLSKI
8
MATEMATYKA
10
CHEMI...
10 laureatów WKP
w roku szk. 2012/2013

Agata Świąder 3c
MATEMATYKA
Dorota Stangret 3c
HISTORIA, BIOLOGIA
10 laureatów WKP
w roku szk. 2012/2013

Klara Synowiec 3b
J. ANGIELSKI
Agnieszka Roj 3c
BIOLOGIA, FIZYKA
10 laureatów WKP
w roku szk. 2012/2013

Karol Fułat 3d
GEOGRAFIA
Paweł Skoczykłoda 3C
WOS
10 laureatów WKP
w roku szk. 2012/2013

Kamil Botor 3c
WOS
Krzysztof Nowicki 3d
MATEMATYKA
23 laureatów WKP
w roku szk. 2011/2012

Angelika Socha 3b
J. ANGIELSKI
Kasia Badocha 3g
BIOLOGIA
23 laureatów WKP
w roku szk. 2011/2012

Jakub Kopiec 3c
MATEMATYKA
23 laureatów WKP
w roku szk. 2011/2012

Adam Krawczyk 3b
CHEMIA
Lisa Seemann 3h
J. NIEMIECKI
23 laureatów WKP
w roku szk. 2011/2012

Karol Fułat 2d
HISTORIA
Alicja Kołodziej 3h
J. POLSKI
23 laureatów WKP
w roku szk. 2011/2012

Ewa Kinasz 3b
MATEMATYKA, FIZYKA
23 laureatów WKP
w roku szk. 2011/2012

Agnieszka Roj 2c
BIOLOGIA
Paweł Skoczykłoda 2c
HISTORIA
23 laureatów WKP
w roku szk. 2011/2012

Dorota Stangret 2c
BIOLOGIA, CHEMIA
Julia Stencel 3b
J. POLSKI
23 laureatów WKP
w roku szk. 2011/2012

Zofia Wolny 3e
BIOLOGIA
Szymon Witczak 3h
WOS
23 laureatów WKP
w roku szk. 2011/2012

Kamil Kwiatek 3f
GEOGRAFIA
Martyna Starzyczny 3g
BIOLOGIA
23 laureatów WKP
w roku szk. 2011/2012

Jan Wilczek 3c
MATEMATYKA, HISTORIA
Justyna Augustyn 3h
BIOLOGIA
18 laureatów WKP
w roku szk. 2010/2011

Łukasz Wiśniewski 3c
CHEMIA
Oktawian Rosicki 3f
HISTORIA
18 laureatów WKP
w roku szk. 2010/2011

Bartosz Żmija 3d
MATEMATYKA
Kinga Węgrzynowicz 3c
BIOLOGIA
18 laureatów WKP
w roku szk. 2010/2011

Jan Wilczek
J. ANGIELSKI
Daniel Mrowiec 2b
HISTORIA
18 laureatów WKP
w roku szk. 2010/2011

Hanna Groborz 3a
J. ANGIELSKI, HISTORIA
Michał Pilch 3d
CHEMIA
18 laureatów WKP
w roku szk. 2010/2011

Kamil Kwiatek 2f
HISTORIA
Damian Pach 3f
MATEMATYKA
18 laureatów WKP
w roku szk. 2010/2011

Tymoteusz Telega 3d
CHEMIA
Maciej Gocek 3a
J. ANGIELSKI
18 laureatów WKP
w roku szk. 2010/2011

Martyna Gronkiewicz 3b
BIOLOGIA
Magdalena Muszyńska 3a
J. ANGIELSKI
10 laureatów Wojewódzkich Konkursów
Przedmiotowych 2012/2013

23 laureatów Wojewódzkich Konkursów
Przedmiotowych 2011/2012

18 laureatów Wojewódzkich Konkursów
Przedmiotowych 2010/2011

9 laureatów Wojewódzkich Konkursów
Przedmiotowych 2009/2010

Benon Maliszewski, Zdzisław Smoliński, Wojciech Werner, Ja...
9 laureatów Wojewódzkich Konkursów
Przedmiotowych 2008/2009

Paweł Kura, Barbara Stangret, Katarzyna Sowa, Sara Bąk, Ka...
7 laureatów Wojewódzkich Konkursów
Przedmiotowych 2005/2006

Iga Maliszewska, Piotr Wojtaszewski, Daniel Malinowski,
Do...
9 laureatów Wojewódzkich Konkursów
Przedmiotowych 2004/2005

Hanna Balcer, Daniel Malinowski, Piotr Wojtaszewski, Bogum...
2 laureatów Wojewódzkich Konkursów
Przedmiotowych 2002/2003

Agnieszka Kura 3j
CHEMIA
Maciej Staroń 3 f
CHEMIA
1 laureatka Wojewódzkich Konkursów
Przedmiotowych 2001/2002

Agata Gołka 3b
J. POLSKI
3 laureatki Wojewódzkich Konkursów
Przedmiotowych 2000/2001

Marta Smolorz 1f
PLASTYKA
Monika Mansfeld 2j
PLASTYKA
Ew...
Laureaci Wojewódzkich Konkursów
Przedmiotowych w pozostałych latach

2007/2008
• Magdalena
Godlewska
• Paweł Kura
• Dom...

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
2011/2012

Młodzież „Jedynki” zdobywa
wysokie wyniki w zawodach
sportowych, czego rezultatem
w min...
2011/2012

 Rejonowa Gimnazjada w Drużynach
Pływackich – III m. dziewcząt i chłopców
 Powiatowe Zawody Tenisa Stołowego...
I miejsce
w ZAWODACH REJONOWYCH W PIŁCE
NOŻNEJ CHŁOPCÓW 2010/2011

REJONOWA GIMNAZJADA
W DRUŻYNOWYCH ZAWODACH
PŁYWACKICH 2012

III miejsce drużynowo dziewczęta i chłopcy
POWIATOWE ZAWODY
TENISA STOŁOWEGO

I miejsce dziewczęta
II miejsce chłopcy
2012
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO 2008

MISTRZOSTWA POWIATU
W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM 2012

I miejsce w klasyfikacji zespołowej – chłopcy i dziewczęta
SZKOLNA DRUŻYNA SIATKÓWKI

BIEGI PRZEŁAJOWE 2006

DZIEŃ SPORTU 2012

DZIEŃ SPORTU 2012

ZAWODY PIŁKARSKIE 2003

Drużyna piłkarska w drodze na zawody - 2003
OGÓLNOPOLSKI KONKURS
BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

I miejsce w Konkursie Powiatowym
Gostyń 2004
II miejsce w Konkurs...
89 MIĘDZYNARODOWY
MARSZ NIJMEGEN 2005

Wśród 20 osobowej drużyny
z Mikołowa
nie zabrakło 7 uczniów
z naszego gimnazjum

INNE SUKCESY…
Konferencja pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka
w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach
„Nie ma dzieci – są ludzie” organizo...
2007

Uczniowie
Gimnazjum nr 1 w Mikołowie
uczestniczyli
w europejskich projektach
Comeniusa „Bezpieczna szkoła”
2008 - 2010

ROGRAM COMENIUS
„Poprzez aktywne europejskie
obywatelstwo:
Europejska Karta Rady Uczniów
– ECRU”
(For an act...
2009 - 2012

W czerwcu br. 63 uczniów naszej szkoły zakończyło
udział w zajęciach ze środków unijnych EFS
w ramach progra...
2010 - 2012

W programie
„Akademia Umiejętności dla Gimnazjalistów Mikołowa”
brało udział 70 uczniów naszej szkoły.
WYJAZDY EDUKACYJNE
DO WIELKIEJ BRYTANII 2007 - 2012

Londyn 2012
Anglia 2012
WYJAZDY EDUKACYJNE
DO WIELKIEJ BRYTANII 2007 - 2012

Londyn 2012
WYJAZDY EDUKACYJNE DO FRANCJI
2007 - 2013

Paryż 2009
Paryż 2011
WYJAZDY EDUKACYJNE DO FRANCJI
2007 - 2013

Paryż 2013
Bruksela 2013
Europejskie Spotkania Młodzieży
2003 - 2012

HISZPANIA 2009
PORTUGALIA 2006
WYCIECZKI EDUKACYJNE
DO WARSZAWY 2005 - 2012

Przed Senatem RP - 2011
W ogrodzie na dachu Biblioteki
Uniwersyteckiej -...
KONCERTY CHARYTATYWNE
1999 - 2013

IX Noworoczny Koncert Charytatywny
2007
Podczas organizowanych od 1999 r.
Noworocznych Koncertów Charytatywnych
zebrano 110 839 zł

X Noworoczny Koncert Charyt...
KONCERTY CHARYTATYWNE

XI Noworoczny Koncert Charytatywny
2009
V Noworoczny Koncert Charytatywny
2003
KONCERTY CHARYTATYWNE

XII edycja – 2010
występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca
„Silesianie”
XI edycja – 2009
wyst...
KONCERTY CHARYTATYWNE

XIII edycja – 2013
występ Mateusza Jakubca
Gramy dla Anitki
MECZE CHARYTATYWNE
2011 - 2012

Cyklicznie organizujemy pomoc dla zwierząt
„Przystani Ocalenie” w Ćwiklicach
2004 - 2013

Pierwsze odwiedziny w 2004
Łącznie zebraliśmy 9350 zł

2
0
1
1
EDUKACJA EKOLOGICZNA

Warsztaty prowadzone przez
Pracownię na rzecz Wszystkich Istot - 2007
Zajęcia organizowane przez...
PROJEKTY EDUKACYJNE 2011/2012

„Jak rośliny wędrują
w świat?”
2f
„JAPONIA
- kultura i obyczaje”
2b
„Jak jeździ motor?...
PROJEKTY EDUKACYJNE 2011/2012

„Subkultury”
2e
„Spacer po Wiedniu
– gra planszowa”
2c

MŁODZIEŻ REALIZUJE SIĘ
W WIELU DZIAŁANIACH
O CHARAKTERZE
KULTURALNYM
„Szkolny Kogel-Magiel”

To przegląd najważniejszych
wydarzeń z życia kulturalnego
i naukowego szkoły.
Każdy kolejny nume...
„ISKIERKA DLA KULTURY”

Adam Krawczyk
2012
Mateusz Jakubiec, Natalia Gutmańska
2009
„ISKIERKA DLA KULTURY”

Szymon Podolec, Andrzej Dromert, Joanna Grzonka, Aurelia Krząkała,
Monika Mryka, Szymon Malisze...
„British Song Festival”
2001 - 2012

XI EDYCJA
2012
Jubileuszowy tort
X EDYCJA 2011
„KONCERTY NA SCHODACH”
2011 - 2012

Plener Młodych

Wystawa poplenerowa
Impresje Mikołowskie 2010
VI Plener Młodych 2012
Konkurs wiedzy „Ze sztuką na ty”
2002 - 2012

Agata Machnio odbiera nagrodę w 2010 r.
Wernisaż w 2010 r.
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI
2007 - 2013

ks. Mieczysław Tylutki SDS
2007
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI
2007 - 2013

Dzień Mediacji 2013
Dzień Klasy z Kulturą 2013
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI
2007 - 2013

Dzień Pluszowego Misia 2013
Dzień Pierwszaka 2013
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

Anna Onichimowska – pisarka
2012
Marta Fox - pisarka
2009
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

Henryk Czich – muzyk, współzałożyciel
centrum Terapii Jąkania
2013
Dominik Nawa – założy...
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

Genowefa Jakubowska - Fijałkowska
poetka 2009
ks. Antoni Zięba SDS
2009
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

Bolesław Grabowski - podróżnik
2008
Dorota Terakowska - pisarka
2003
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

Marek Szołtysek - pisarz
2002
Maciej Szczawiński - dziennikarz
2000
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

Jerzy Ciurlok – publicysta, bibliofil, kolekcjoner, miłośnik wszystkiego co śląskie,
„Sil...
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

ks. Marek Gancarczyk – redaktor
2005
Jerzy Ciurlok - kabareciarz
2007
ŁOSPROWKI CZYLI PO NASZYMU
PO ŚLĄSKU 2004

Hanna Porochońska i Justyna Rudek - występ w gwarze śląskiej
ŁOSPROWKI CZYLI PO NASZYMU
PO ŚLĄSKU 2004

Tadeusz Filipczyk – Ślązak Roku
2003
Dzień Patrona Szkoły
maj 2012

„Plener Młodych”.
ŚLĄSKA ULICZKA
UROCZYSTA AKADEMIA
Dzień Patrona Szkoły
maj 2013

Śląski pisarz, historyk i dziennikarz – Marek
Szołtysek opowiadał w gwarze śląskiej
o ku...

Dumą dyrekcji i nauczycieli
Gimnazjum nr 1 w Mikołowie jest fakt,
że tak wielu jej absolwentów bez kompleksów
odnajduje ...

Opracowała – Bożena Hain
Sierpień 2012 r.
Uaktualnienie 30.09.13
W prezentacji wykorzystano zdjęcia: Aleksandry Radołow...
of 137

Prezentacja szkoły 2013

Published on: Mar 4, 2016
Published in: Education      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Prezentacja szkoły 2013

  • 1. Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie 1999 - 2013
  • 2. WIZJA SZKOŁY  Chcemy pamiętać o swoich historycznych i kulturowych korzeniach, bo tylko wtedy nauczymy się mądrze i pięknie żyć we współczesnym świecie. Chcemy uczyć się odpowiedzialności dorosłych, nie zatracając wrażliwości dziecka. Chcemy swą przyszłość kształtować w poszanowaniu praw człowieka i praw natury.
  • 3. MISJA SZKOŁY  Dzięki zaangażowaniu licznych nauczycieli – pasjonatów, uczniowie znajdują tu sposób na realizację swoich zainteresowań w myśl misji: „Uczymy się, by życie swoje i innych uczynić piękniejszym”
  • 4. 2013/2014   W obecnym roku szkolnym do naszego Gimnazjum będzie uczęszczało 640 uczniów, którzy będą uczyć się w 24 oddziałach.  Grono Pedagogiczne liczy 68 nauczycieli.
  • 5. GRONO PEDAGOGICZNE 2011 
  • 6.   Szkoła kształci dobrze przygotowanych do dalszej nauki, otwartych na współczesny świat, wrażliwych i życzliwych innym młodych ludzi.  Staramy się, by absolwenci Gimnazjum nr 1 w Mikołowie byli osobami myślącymi i dobrze radzącymi sobie w dynamicznie zmieniającym się świecie.
  • 7.  Znacząco wyższe w skali kraju, województwa i powiatu wyniki z egzaminu gimnazjalnego oraz bardzo wysoki wynik Edukacyjnej Wartości Dodanej plasują Gimnazjum nr 1 w Mikołowie wśród „szkół sukcesu”.
  • 8. MIKOŁOWIANIN ROKU 2007  Szkoła otrzymała wyróżnienie za całokształt pracy dydaktyczno - wychowawczej. Nagrodę odebrała dyrektor Ewa Sobolewska.
  • 9. UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA MIKOŁOWIANINA ROKU 2007  Pani dyr. Ewa Sobolewska odbiera statuetkę dla naszego gimnazjum
  • 10. ZŁOTE I SREBRNE TARCZE   Honorowe odznaczenia szkoły: ZŁOTE i SREBRNE TARCZE otrzymują uczniowie za bardzo wysokie wyniki w nauce.  W latach 2001 – 2013 przyznano: 384 ZŁOTYCH i 525 SREBRNYCH TARCZ.
  • 11. WOJEWÓDZKA INAUGURACJA ROKU SZKOLENGO 2012/2013   3 września 2012 r. nasze Gimnazjum doznało zaszczytu organizacji Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2012/2013.  To wielkie wyróżnienie dla władz samorządowych, szkół funkcjonujących na terenie miasta, a przede wszystkim dla Gimnazjum nr 1 w Mikołowie.  W tym zaszczytnym wydarzeniu uczestniczyli m. in. Wojewoda Śląski – Zygmunt Łukaszczyk, Śląski Kurator Oświaty – Stanisław Faber, posłowie, senatorowie, przedstawiciele duchowieństwa, władze powiatowe i miejskie, dyrektorzy instytucji działających na rzecz mikołowskiej oświaty, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 1.
  • 12. WOJEWÓDZKA INAUGURACJA ROKU SZKOLENGO 2012/2013  Poczet sztandarowy naszego gimnazjum Stanisław Faber -Śląski Kurator Oświaty
  • 13. WOJEWÓDZKA INAUGURACJA ROKU SZKOLENGO 2012/2013  Występ młodzieży Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk – dokonuje wpisu do księgi pamiątkowej szkoły
  • 14.  WYBITNI UCZNIOWIE NASZEGO GIMNAZJUM
  • 15. Daniel Malinowski klasa 3h absolwent 2005/2006  Na IV Festiwalu „Uwaga Talent” w Pałacu Młodzieży w Katowicach otrzymał tytuł „TALENT WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO 2006” w kategorii matematyka.
  • 16. Daniel Malinowski  W 2006 r. został STYPENDYSTĄ JOLANTY I ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKICH, o które wystąpiła dyrekcja naszej szkoły.
  • 17. Lista osiągnięć Daniela jest bardzo długa…   Finalista I Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów – 2006  Finalista XX Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych – 2006  I m. - 2005 i finalista - 2006 Śląskiego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych  Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki – 2005 i 2006  Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii – 2006
  • 18. Sukcesy Daniela Malinowskiego   Laureat Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR” -2004, 2005, 2006  II m. 2004, I m. 2005, II m. 2006 – w Międzynarodowym Konkursie Okręgu Neuss  II m. 2005 i 2006 w Wojewódzkim Konkursie „Nudna Matematyka”  III m. w V Wojewódzkim Konkursie „Przygoda z matematyką”  Wyróżnienie w XIV Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla szkół ponadgimnazjalnych „Rozkosze łamania głowy” -2006  Finalista 2004 i I m. 2005 w IV Wojewódzkim Konkursie „Przygoda z matematyką”  V m.– w XVII Wojewódzkim Konkursie „Młody chemik” - 2006  V m.– w VI Wojewódzkim Konkursie „Duety chemiczne” - 2006
  • 19. Daniel Malinowski zdobył tytuł Mikołowianina Roku 2009 
  • 20. Piotr Wojtaszewski klasa 3h absolwent 2005/2006  TALENT MATEMATYCZNY  Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów - 2006  Finalista III Śląskiego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych - 2006  Laureat 2005, 2006 Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki - 2005, 2006  III m. 2004, II m. 2005, III m. 2006 w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Powiatu Neuss  Laureat Międzynarodowego Konkursu matematycznego „Kangur” - 2004, 2005, 2006  III m. w XIV Wojewódzkim Konkursie „Nudna matematyka” - 2006  Finalista III Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Przygoda z matematyką” - 2004  Finalista VI Wojewódzkiego konkursu „Duety chemiczne” - 2005
  • 21. Piotr Wojtaszewski i Daniel Malinowski  Wraz z wychowawczynią i nauczycielką chemii Grażyną Nazar i nauczycielką matematyki Janiną Śledzińską
  • 22. Paweł Kura klasa 3e absolwent 2008/2009  PIERWSZY POTRÓJNY LAUREAT WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH – 2008/2009 z matematyki, fizyki i chemii W JEDNYM ROKU SZKOLNYM  Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki - 2008  Finalista IV Olimpiady Matematycznej dla Gimnazjalistów - 2009  Laureat konkursu „Kangur Matematyczny” - 2009  Finalista XVII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Nudna Matematyka” - 2009
  • 23. Stypendysta Projektu Systemowego „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku” 2009  Paweł Kura
  • 24. Bogumił Giertler klasa 3j absolwent 2004/2005  TALENT INFORMATYCZNY – średnia ocen 5,78 najwyższa w historii szkoły!  III miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym - 2005  I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Informatyce - 2005  I miejsce w Międzyszkolnym konkursie Informatycznym „Infogimus” – 2005  Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki – 2005  Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii - 2005
  • 25. Jan Wilczek klasa 3c absolwent 2011/2012  PIERWSZY POTRÓJNY LAUREAT WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH, KTÓRY BYŁ ZWOLNIONY Z WSZYSTKICH CZĘŚCI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO – średnia ocen 5,72 jedna z najwyższych w historii szkoły!
  • 26. Jan Wilczek   Laureat WPK z J. Angielskiego – 2011  Laureat WKP z Historii – 2012  Laureat WKP z Matematyki - 2012
  • 27. 2009/2010  Udział laureatów: Zdzisława Smolińskiego i Benona Maliszewskiego w „Śniadaniu Mistrzów” w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach 25 maja 2010 r.
  • 28.  OSIĄGNIĘCIA NA SZCZEBLU MIĘDZYNARODOWYM, OGÓLNOPOPLSKIM I WOJEWÓDZKIM
  • 29. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” 1999 - 2013  Nasi gimnazjaliści uzyskali łącznie: 3 tytuły laureata, 20 wyników bardzo dobrych, 18 dobrych i 56 wyróżnień.
  • 30. Konkurs Matematyczny Okręgu Neuss w Niemczech 2003 - 2006  9 laureatów 6 finalistów
  • 31. OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” 2011/2012   W minionym roku szkolnym uczeń kl. 2c Paweł Skoczykłoda został finalistą ogólnopolskiego etapu Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” pod Patronatem MEN i MON.
  • 32. OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” 2011/2012  Uroczyste wręczenie nagród w Zamku Królewskim w Warszawie
  • 33. OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1877- 1922” 2012/2013  Karol Fułat 3c został finalistą zawodów finałowych, które odbyły się w Warszawie.
  • 34. Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów 2006 - 2008  3 FINALISTÓW
  • 35. Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX” 1999 - 2013  Uczniowie zdobyli łącznie: 16 wyników bardzo dobrych, 35 dobrych i 6 wyróżnień.
  • 36. POWSTANIEC ŚLĄSKI PLAY 2010/2011  Daniel Mrowca został zwycięzcą terenowej gry i w nagrodę, którą ufundował prof. Jerzy Buzek pojechał do Brukseli. Była to jedna z form upamiętnienia i popularyzacji 90 rocznicy wybuchu trzeciego Powstania Śląskiego.
  • 37. Wyjazd zwycięzców do Brukseli październik 2011  Bruksela – spotkanie z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego prof. Jerzym Buzkiem
  • 38. Konkursy organizowane przez Pałac Młodzieży w Katowicach  MŁODY CHEMIK • 9 laureatów • 7 finalistów DUETY CHEMICZNE • 4 laureatów • 6 finalistów NUDNA MATEMATYKA • 5 laureatów • 10 finalistów Z BIOLOGIĄ ZA PAN BRAT • 6 laureatów • 13 finalistów PRZYGODA Z MATEMATYKĄ • 2 laureatów • 1 finalista
  • 39. Wojewódzki Konkurs Historyczny 2011 - 2013  „Wypędzenia, wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków” 6 I. miejsc 1 III. miejsce 3 II. miejsca 2 Laureatów
  • 40. Wojewódzki Konkurs „Mieszkam w województwie śląskim” 2003 - 2010  3 laureatów 12 finalistów
  • 41. Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 1999 - 2013  Uczniowie naszej szkoły zdobyli łącznie: 109 tytułów LAUREATA 91 tytuły FINALISTY
  • 42. Liczba laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z poszczególnych przedmiotów  J. POLSKI 6 MATEMATYKA 15 CHEMIA 16 HISTORIA 21 GEGRAFIA 7 BIOLOGIA 18 WOS 3 PLASTYKA 3 FIZYKA 9 J. ANGIELSKI 8 J. NIEMIECKI 2
  • 43. Liczba finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z poszczególnych przedmiotów  J.POLSKI 8 MATEMATYKA 10 CHEMIA 16 HISTORIA 22 GEOGRAFIA 13 BIOLOGIA 8 FIZYKA 6 J. ANGIELSKI 5 J. NIEMIECKI 1 J. FRANCUSKI 2
  • 44. 10 laureatów WKP w roku szk. 2012/2013  Agata Świąder 3c MATEMATYKA Dorota Stangret 3c HISTORIA, BIOLOGIA
  • 45. 10 laureatów WKP w roku szk. 2012/2013  Klara Synowiec 3b J. ANGIELSKI Agnieszka Roj 3c BIOLOGIA, FIZYKA
  • 46. 10 laureatów WKP w roku szk. 2012/2013  Karol Fułat 3d GEOGRAFIA Paweł Skoczykłoda 3C WOS
  • 47. 10 laureatów WKP w roku szk. 2012/2013  Kamil Botor 3c WOS Krzysztof Nowicki 3d MATEMATYKA
  • 48. 23 laureatów WKP w roku szk. 2011/2012  Angelika Socha 3b J. ANGIELSKI Kasia Badocha 3g BIOLOGIA
  • 49. 23 laureatów WKP w roku szk. 2011/2012  Jakub Kopiec 3c MATEMATYKA
  • 50. 23 laureatów WKP w roku szk. 2011/2012  Adam Krawczyk 3b CHEMIA Lisa Seemann 3h J. NIEMIECKI
  • 51. 23 laureatów WKP w roku szk. 2011/2012  Karol Fułat 2d HISTORIA Alicja Kołodziej 3h J. POLSKI
  • 52. 23 laureatów WKP w roku szk. 2011/2012  Ewa Kinasz 3b MATEMATYKA, FIZYKA
  • 53. 23 laureatów WKP w roku szk. 2011/2012  Agnieszka Roj 2c BIOLOGIA Paweł Skoczykłoda 2c HISTORIA
  • 54. 23 laureatów WKP w roku szk. 2011/2012  Dorota Stangret 2c BIOLOGIA, CHEMIA Julia Stencel 3b J. POLSKI
  • 55. 23 laureatów WKP w roku szk. 2011/2012  Zofia Wolny 3e BIOLOGIA Szymon Witczak 3h WOS
  • 56. 23 laureatów WKP w roku szk. 2011/2012  Kamil Kwiatek 3f GEOGRAFIA Martyna Starzyczny 3g BIOLOGIA
  • 57. 23 laureatów WKP w roku szk. 2011/2012  Jan Wilczek 3c MATEMATYKA, HISTORIA Justyna Augustyn 3h BIOLOGIA
  • 58. 18 laureatów WKP w roku szk. 2010/2011  Łukasz Wiśniewski 3c CHEMIA Oktawian Rosicki 3f HISTORIA
  • 59. 18 laureatów WKP w roku szk. 2010/2011  Bartosz Żmija 3d MATEMATYKA Kinga Węgrzynowicz 3c BIOLOGIA
  • 60. 18 laureatów WKP w roku szk. 2010/2011  Jan Wilczek J. ANGIELSKI Daniel Mrowiec 2b HISTORIA
  • 61. 18 laureatów WKP w roku szk. 2010/2011  Hanna Groborz 3a J. ANGIELSKI, HISTORIA Michał Pilch 3d CHEMIA
  • 62. 18 laureatów WKP w roku szk. 2010/2011  Kamil Kwiatek 2f HISTORIA Damian Pach 3f MATEMATYKA
  • 63. 18 laureatów WKP w roku szk. 2010/2011  Tymoteusz Telega 3d CHEMIA Maciej Gocek 3a J. ANGIELSKI
  • 64. 18 laureatów WKP w roku szk. 2010/2011  Martyna Gronkiewicz 3b BIOLOGIA Magdalena Muszyńska 3a J. ANGIELSKI
  • 65. 10 laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2012/2013 
  • 66. 23 laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2011/2012 
  • 67. 18 laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2010/2011 
  • 68. 9 laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2009/2010  Benon Maliszewski, Zdzisław Smoliński, Wojciech Werner, Jakub Studniarz, Monika Mendel, Agata Machnio, Anna Nitecka
  • 69. 9 laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2008/2009  Paweł Kura, Barbara Stangret, Katarzyna Sowa, Sara Bąk, Kamila Trzcionka, Dominika Pająk, Natalia Maciejończyk
  • 70. 7 laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2005/2006  Iga Maliszewska, Piotr Wojtaszewski, Daniel Malinowski, Dominik Bieg, Paweł Pawłowski, Aleksandra Groborz
  • 71. 9 laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2004/2005  Hanna Balcer, Daniel Malinowski, Piotr Wojtaszewski, Bogumił Giertler, Dawid Zagórski, Julia Dytko, Artur Nowrot, Kamil Sołtysik, Łukasz Kosobucki
  • 72. 2 laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2002/2003  Agnieszka Kura 3j CHEMIA Maciej Staroń 3 f CHEMIA
  • 73. 1 laureatka Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2001/2002  Agata Gołka 3b J. POLSKI
  • 74. 3 laureatki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2000/2001  Marta Smolorz 1f PLASTYKA Monika Mansfeld 2j PLASTYKA Ewa Suchy 1f PLASTYKA
  • 75. Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w pozostałych latach  2007/2008 • Magdalena Godlewska • Paweł Kura • Dominik Górecki • Katarzyna Krzak 2006/2007 •Katarzyna Więckowska •Barbara Ignatiuk •Maciej Lipiński •Wacław Banasik •Karina Ostoj •Ewa Buroszek •Katarzyna Friedrich •Klaudia Buchalik •Magdalena Godlewska •Grzegorz Spyra 2003/2004 • Dawid Trendota • Jakub Raszka • Maria Augustyn
  • 76.  OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
  • 77. OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2011/2012  Młodzież „Jedynki” zdobywa wysokie wyniki w zawodach sportowych, czego rezultatem w minionym roku szkolnym jest uzyskanie I miejsca przez chłopców i III miejsca przez dziewczęta we współzawodnictwie sportowym Szkół Gimnazjalnych Powiatu Mikołowskiego.
  • 78. 2011/2012   Rejonowa Gimnazjada w Drużynach Pływackich – III m. dziewcząt i chłopców  Powiatowe Zawody Tenisa Stołowego – I m. dziewczęta i III m. chłopcy  Barażowy Turniej Koszykówki Dziewcząt – I m.  Mistrzostwa Powiatu w Narciarstwie Alpejskim – I m. chłopcy i dziewczęta  I Halowy Turniej Gimnazjalistów w Piłce Nożnej – III m.
  • 79. I miejsce w ZAWODACH REJONOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW 2010/2011 
  • 80. REJONOWA GIMNAZJADA W DRUŻYNOWYCH ZAWODACH PŁYWACKICH 2012  III miejsce drużynowo dziewczęta i chłopcy
  • 81. POWIATOWE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO  I miejsce dziewczęta II miejsce chłopcy 2012
  • 82. TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO 2008 
  • 83. MISTRZOSTWA POWIATU W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM 2012  I miejsce w klasyfikacji zespołowej – chłopcy i dziewczęta
  • 84. SZKOLNA DRUŻYNA SIATKÓWKI 
  • 85. BIEGI PRZEŁAJOWE 2006 
  • 86. DZIEŃ SPORTU 2012 
  • 87. DZIEŃ SPORTU 2012 
  • 88. ZAWODY PIŁKARSKIE 2003  Drużyna piłkarska w drodze na zawody - 2003
  • 89. OGÓLNOPOLSKI KONKURS BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO  I miejsce w Konkursie Powiatowym Gostyń 2004 II miejsce w Konkursie Okręgowym Racibórz 2008
  • 90. 89 MIĘDZYNARODOWY MARSZ NIJMEGEN 2005  Wśród 20 osobowej drużyny z Mikołowa nie zabrakło 7 uczniów z naszego gimnazjum
  • 91.  INNE SUKCESY…
  • 92. Konferencja pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach „Nie ma dzieci – są ludzie” organizowaną w ramach Roku Janusza Korczaka /styczeń 2012/  Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Mikołowie Stanisław Kruszyński i Bartosz Burczyk 3d zaprezentowali na niej postać Janusza Korczaka, co jest dla szkoły wielkim wyróżnieniem.
  • 93. 2007  Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Mikołowie uczestniczyli w europejskich projektach Comeniusa „Bezpieczna szkoła”
  • 94. 2008 - 2010  ROGRAM COMENIUS „Poprzez aktywne europejskie obywatelstwo: Europejska Karta Rady Uczniów – ECRU” (For an active European citizenship: the EUROPEAN CHARTER of STUDENT COUNCIL – ESCS).
  • 95. 2009 - 2012  W czerwcu br. 63 uczniów naszej szkoły zakończyło udział w zajęciach ze środków unijnych EFS w ramach programu Uniwersytetu Śląskiego „Aktywny w szkole – Aktywny w życiu”.
  • 96. 2010 - 2012  W programie „Akademia Umiejętności dla Gimnazjalistów Mikołowa” brało udział 70 uczniów naszej szkoły.
  • 97. WYJAZDY EDUKACYJNE DO WIELKIEJ BRYTANII 2007 - 2012  Londyn 2012 Anglia 2012
  • 98. WYJAZDY EDUKACYJNE DO WIELKIEJ BRYTANII 2007 - 2012  Londyn 2012
  • 99. WYJAZDY EDUKACYJNE DO FRANCJI 2007 - 2013  Paryż 2009 Paryż 2011
  • 100. WYJAZDY EDUKACYJNE DO FRANCJI 2007 - 2013  Paryż 2013 Bruksela 2013
  • 101. Europejskie Spotkania Młodzieży 2003 - 2012  HISZPANIA 2009 PORTUGALIA 2006
  • 102. WYCIECZKI EDUKACYJNE DO WARSZAWY 2005 - 2012  Przed Senatem RP - 2011 W ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej - 2011
  • 103. KONCERTY CHARYTATYWNE 1999 - 2013  IX Noworoczny Koncert Charytatywny 2007
  • 104. Podczas organizowanych od 1999 r. Noworocznych Koncertów Charytatywnych zebrano 110 839 zł  X Noworoczny Koncert Charytatywny – 2008 występ braci Maliszewskich i zespołu The Fałszers
  • 105. KONCERTY CHARYTATYWNE  XI Noworoczny Koncert Charytatywny 2009 V Noworoczny Koncert Charytatywny 2003
  • 106. KONCERTY CHARYTATYWNE  XII edycja – 2010 występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Silesianie” XI edycja – 2009 występ Turnioków
  • 107. KONCERTY CHARYTATYWNE  XIII edycja – 2013 występ Mateusza Jakubca Gramy dla Anitki
  • 108. MECZE CHARYTATYWNE 2011 - 2012 
  • 109. Cyklicznie organizujemy pomoc dla zwierząt „Przystani Ocalenie” w Ćwiklicach 2004 - 2013  Pierwsze odwiedziny w 2004
  • 110. Łącznie zebraliśmy 9350 zł  2 0 1 1
  • 111. EDUKACJA EKOLOGICZNA  Warsztaty prowadzone przez Pracownię na rzecz Wszystkich Istot - 2007 Zajęcia organizowane przez Śląski Ogród Botaniczny - 2007
  • 112. PROJEKTY EDUKACYJNE 2011/2012  „Jak rośliny wędrują w świat?” 2f „JAPONIA - kultura i obyczaje” 2b „Jak jeździ motor?” 2e
  • 113. PROJEKTY EDUKACYJNE 2011/2012  „Subkultury” 2e „Spacer po Wiedniu – gra planszowa” 2c
  • 114.  MŁODZIEŻ REALIZUJE SIĘ W WIELU DZIAŁANIACH O CHARAKTERZE KULTURALNYM
  • 115. „Szkolny Kogel-Magiel”  To przegląd najważniejszych wydarzeń z życia kulturalnego i naukowego szkoły. Każdy kolejny numer rejestruje na 16 stronach bogate życie Jedynki i najbliższego środowiska.
  • 116. „ISKIERKA DLA KULTURY”  Adam Krawczyk 2012 Mateusz Jakubiec, Natalia Gutmańska 2009
  • 117. „ISKIERKA DLA KULTURY”  Szymon Podolec, Andrzej Dromert, Joanna Grzonka, Aurelia Krząkała, Monika Mryka, Szymon Maliszewski 2008
  • 118. „British Song Festival” 2001 - 2012  XI EDYCJA 2012 Jubileuszowy tort X EDYCJA 2011
  • 119. „KONCERTY NA SCHODACH” 2011 - 2012 
  • 120. Plener Młodych  Wystawa poplenerowa Impresje Mikołowskie 2010 VI Plener Młodych 2012
  • 121. Konkurs wiedzy „Ze sztuką na ty” 2002 - 2012  Agata Machnio odbiera nagrodę w 2010 r. Wernisaż w 2010 r.
  • 122. TYDZIEŃ PROFILAKTYKI 2007 - 2013  ks. Mieczysław Tylutki SDS 2007
  • 123. TYDZIEŃ PROFILAKTYKI 2007 - 2013  Dzień Mediacji 2013 Dzień Klasy z Kulturą 2013
  • 124. TYDZIEŃ PROFILAKTYKI 2007 - 2013  Dzień Pluszowego Misia 2013 Dzień Pierwszaka 2013
  • 125. SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI  Anna Onichimowska – pisarka 2012 Marta Fox - pisarka 2009
  • 126. SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI  Henryk Czich – muzyk, współzałożyciel centrum Terapii Jąkania 2013 Dominik Nawa – założyciel „Przystani Ocalenie” 2013
  • 127. SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI  Genowefa Jakubowska - Fijałkowska poetka 2009 ks. Antoni Zięba SDS 2009
  • 128. SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI  Bolesław Grabowski - podróżnik 2008 Dorota Terakowska - pisarka 2003
  • 129. SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI  Marek Szołtysek - pisarz 2002 Maciej Szczawiński - dziennikarz 2000
  • 130. SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI  Jerzy Ciurlok – publicysta, bibliofil, kolekcjoner, miłośnik wszystkiego co śląskie, „Silesiana - skarby z górnej półki„ - 2010
  • 131. SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI  ks. Marek Gancarczyk – redaktor 2005 Jerzy Ciurlok - kabareciarz 2007
  • 132. ŁOSPROWKI CZYLI PO NASZYMU PO ŚLĄSKU 2004  Hanna Porochońska i Justyna Rudek - występ w gwarze śląskiej
  • 133. ŁOSPROWKI CZYLI PO NASZYMU PO ŚLĄSKU 2004  Tadeusz Filipczyk – Ślązak Roku 2003
  • 134. Dzień Patrona Szkoły maj 2012  „Plener Młodych”. ŚLĄSKA ULICZKA UROCZYSTA AKADEMIA
  • 135. Dzień Patrona Szkoły maj 2013  Śląski pisarz, historyk i dziennikarz – Marek Szołtysek opowiadał w gwarze śląskiej o kulturze regionu. Pani Janina Śledzińska, była wieloletnia wicedyrektor, nauczycielka i uczennica Jedynki przedstawiła pasjonującą opowieść o historii i losach szkoły.
  • 136.  Dumą dyrekcji i nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Mikołowie jest fakt, że tak wielu jej absolwentów bez kompleksów odnajduje się w nowoczesnym, szybko zmieniającym się świecie.
  • 137.  Opracowała – Bożena Hain Sierpień 2012 r. Uaktualnienie 30.09.13 W prezentacji wykorzystano zdjęcia: Aleksandry Radołowicz-Nieradzik, Danuty Sornek, Grażyny Nazar, Bożeny Hain, Krzysztofa Skwarczka i uczestników WARSZTATÓW FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ.