Презентація
Політична ситуація в Україні
Подгорна Вікторія
Політолог, політичний консультант
Центр соціально-політично...
Національний порядок денний
Порядок денний для України:
Реформи – запит на нову політику (на основі
суспільних інтересі...
Війна - Донбас
 ТРИ революціі в одній:
 1) Становлення національної держави. Війна за
незалежність України і територі...
Війна - Донбас
 Донбас – регіон радянської індустріальної культури.
Перенаселеність. Пов’язаність з РФ. Ізольованість
...
Мінські угоди та Мілан
 Мінські угоди – компроміс з Путіним для зупинення прямої
агресіі. Мета Путіна – замороження зон...
Мінські угоди
 В.Путін та РФ – продовжують курс на дестабілізацію
України. Тиск Кремля на відкладення Асоціаціі
Україн...
Мінські угоди та Мілан
 Міланський саміт – консолідована позиція Заходу – вимоги виконання
Мінських угод.
 П. Путін н...
Україна, суспільство і влада
 Розрив реальною політикою влади та суспільними настроями.
 Прихований конфлікт – тимчасо...
Україна, влада і суспільство
 Реальная політика влади:
 Часткові зміни та імітація змін. (закони Про очищення влади
т...
Політика Президента
 Лідерство – проблема нового лідерства в умовах війни та краху
попередного режиму та революційних н...
Політика Президента
 Головна проблема – Революція гідності і війна так і не призвели
до демонтажу олігархічної системи ...
Стратегія реформ
 Стратегія-2020 – це стратегія реформ зверху – традиційних для
постадянських країн. Такі реформи рідко...
Нові еліти і дострокові вибори-2014
 Ці вибори не призвели до утворення нової політичної еліти.
Не було створено єдиної...
Нові еліти і дострокові вибори-2014
 Нові політичні еліти - поява нових лідерів на
регіональному та місцевому рівнях за...
Нові еліти та дострокові вибори-
2014
 Кремль може мати дуже суттєве представництво в ВРУ. Це результат
компромісу з с...
 Децентралізація – це ключовий напрямок для становлення
нових еліт та справжніх реформ в Україні. Без цього
неможливо п...
Децентралізація
 Донбас як зона нестабільності. Локалізація
конфлікту. Припинення війни.
 2) Часткове оновлення політ...
of 17

Prezentatsiya ndi

презентация для сайта
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Government & Nonprofit      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Prezentatsiya ndi

 • 1. Презентація Політична ситуація в Україні Подгорна Вікторія Політолог, політичний консультант Центр соціально-політичного проектування
 • 2. Національний порядок денний Порядок денний для України: Реформи – запит на нову політику (на основі суспільних інтересів). Нова держава – демократична, правова замість олігархічної і неправової. Війна – вихід з імперіі – захист незалежності – питання суб’єктності України в світі. Лідерство – формування нових політичних еліт.
 • 3. Війна - Донбас  ТРИ революціі в одній:  1) Становлення національної держави. Війна за незалежність України і територіальну цілістніть.  2) Модерна революція – цінності прав людини та суверінітет народу.  3) Україна – інтеграція в сучасний західний світ у(євроінтеграція – соціологія 63% українців за сближення з ЄС).
 • 4. Війна - Донбас  Донбас – регіон радянської індустріальної культури. Перенаселеність. Пов’язаність з РФ. Ізольованість від Великої України- політика еліт Донбасу (мали неформальну автономію на владу від Києва – де- факто, не де-юре).  Рішення - демонтаж системи політико-економічних кланів в Донбасі і Україні в цілому. Децентралізація влади в регіоні. Спеціальні проекти для інтеграціі Донбасу в Велику Україну.
 • 5. Мінські угоди та Мілан  Мінські угоди – компроміс з Путіним для зупинення прямої агресіі. Мета Путіна – замороження зони конфлікту і постійна дестабілізація України. Згортання європейського курсу Україною.  Мета української влади, зупинка подальшого вторгнення арміі РФ Україну. Перемир’я яка можливість посилити обороздатність та провести вибори до парламенту (посилення нового режиму) – змусити Путіна рахуватися з новою владою. Поступки в відкладенній Асоціаціі з ЄС.  Мета українського суспільства – пошук стабільності і миру для України, європейська інтеграція, припинення жертв, посилення обороноздатності країни.
 • 6. Мінські угоди  В.Путін та РФ – продовжують курс на дестабілізацію України. Тиск Кремля на відкладення Асоціаціі Україна- ЄС. Відкладена до кінця 2015 року. Мінські угоди не виконуються.  ДНР та ЛНР - інституціоналізація військових режимів на територіі АТО (Донбасу) – не виконання Мінських угод. Відмова від взаємодіі з Києвом – призначення власних виборів. Фактично процес виходу з України.
 • 7. Мінські угоди та Мілан  Міланський саміт – консолідована позиція Заходу – вимоги виконання Мінських угод.  П. Путін не йде на поступки Україні. Стратегія економічного та газового зашморгу України. Логіка преторіанського режиму – без поступок. Угоди не діють.  Після Мілану – Новий етап тиску Кремля– як на Україну, так і на Захід. Путін спробує дестабілізувати ситуацію в Україні перед виборами– диверсіі, зрив виборів на окремих територіях, відмова постачати газ Україні. Бойовики ДНР та ЛНР розхитування ситуаціі - одностороннє припинення перемир’ я. Спроба прорвати кордони АТО встановлені Мінськими угодами.  Українська стратегія – міжнародної коаліціі підтримки. Дипломатія. Оборонна стратегія. Угоди з старими елітами (особливо олігархами – пов’ язанами з РФ). Консолідація влади навколо Президента.
 • 8. Україна, суспільство і влада  Розрив реальною політикою влади та суспільними настроями.  Прихований конфлікт – тимчасово не проявляється відкрито в умовах війни і агресіі зовнішнього ворога.  Замість демократизаціі (розбудова нової держави демократичного типу) – стратегія нової влади на лібералізацію - часткове оновлення і часткові зміни. Балансування між старими і новими громадянськими елітами.  Відмова від релаьних політичних реформ (зміни політичної системи).  Суспільство незадоволено (порядок денний):  -відсутністю можливостей (обмеженими можливостями впливу на політику держави – не має механізмів та інститутів)  Незадоволення якістю державного управління – корупція, старі кадри та підходи в інтересах чиновників та олігархів. Відсутність верховенства права.  Вимога оновлення еліт через люстрацію. ЗАПИТ НА НОВЕ ЛІДЕРСТВО.
 • 9. Україна, влада і суспільство  Реальная політика влади:  Часткові зміни та імітація змін. (закони Про очищення влади та антукорупційне бюро. Новий закон про вибори. Закон про політичне фінансування. Та багато інших).  Небезпечна тенденція часткової імплементаціі старих (режима Януковича) еліт у нову владу.  обмеження (утримання від) участі активного суспільства в політичному процесі та державному управлінні. Не створюються нові правила відкритої конкуренціі – кадрова політика Президента та уряду. Формування передвибочих списків. Старі правила – міжособистостні зв’язки та лояльнсіть). Як результат складна економічна ситуація (особливо валютний ринок) і трагедія в Іловайську.
 • 10. Політика Президента  Лідерство – проблема нового лідерства в умовах війни та краху попередного режиму та революційних настроїв суспільства на зміну. Партіі не здатні поки запропонувати новий тип лідерства.  Лідерство Порошенко – суміш політичного лідерства та адміністративного домінуванням (концентрація всіх адміністративних важелів в своїх руках). Ідея сильної президентської влади як верхівки державного апарату, а не президент як лідер держави та народу.  Порошенко не готовий до демократичного типу лідерства – на основі відкритої політичної конкуренціі.  Порошенко прагне бути миротворцем – мова йде не лише про мир для України, але й небажання війни з старою системою та олігархами.
 • 11. Політика Президента  Головна проблема – Революція гідності і війна так і не призвели до демонтажу олігархічної системи влади та пострадянської держави. Олігархічна система та пострадянська держава нежиттєздатні – не має достатніх ресурсів для їх утримання. Суспільство вимагає їх демонтажу. Однак поки не має кроків від Президента та уряду в цьому напрямку.  Більш того, Президент Порошенко прагне отримати домінуючу роль в політичній системі (конституційна більшість, технічний прем’єр, контроль над регіонами – відкладається реформа децентралізаціі). Новий режим буде більш ліберальним, ніж попередній, однак по суті відрізнятися не буде.
 • 12. Стратегія реформ  Стратегія-2020 – це стратегія реформ зверху – традиційних для постадянських країн. Такі реформи рідко бувають результативні – оскільки в них не має головного - балансу інтересів різних суспільних груп та регіонів. Без опори на суспільні інтереси реформи не здатні реально модернізувати країну та змінити державну систему.  Створення нової стратегіі для України не може відбуватися поза політичного процесу та конкуренціі і залучення нових політичних і громадських еліт (не лише експертів).  Створення Стратегіі монополізовано Президентом і президентською політичною командою. Ця команда - список БПП та АП) показує домінування старих облич та підходів. Це означає – зміни не будуть значними (тобто для приходу нових еліт, які відображають вимоги суспільства знадобиться нова хвиля революціі).
 • 13. Нові еліти і дострокові вибори-2014  Ці вибори не призвели до утворення нової політичної еліти. Не було створено єдиної політичної сили і платформи, які б відображали інтереси суспільства. Багато молодих політиків розійшлися по різним партіям та спискам.  Діюча еліта зацікавлена у нейтралізаціх політичної активності нових політиків, тому залучає їх до списків, щоб не дати сформуватися контр-еліті.  Стара еліта режиму Януковича прагне вижити в умовах люстраціі та антикорупційної політики – йде на угоди з діючою владою. Нинішній режим може стати угодою старої і діючої еліти за умови часткової легітимаціі участі нових політиків в системі влади.
 • 14. Нові еліти і дострокові вибори-2014  Нові політичні еліти - поява нових лідерів на регіональному та місцевому рівнях за умови реформи децентралізаціі. __________________  Нинішні Вибори - збереження впливу олігархів на політичні процеси та партіі.  Депутати та партіі під впливом олігархів – це система впливу Кремля в Україні і основа для стратегії Кремля зупинити європейський шлях України, демократизацію та створення нової української держави та досягти стабільності в Україні.
 • 15. Нові еліти та дострокові вибори- 2014  Кремль може мати дуже суттєве представництво в ВРУ. Це результат компромісу з старими елітами та олігархами (через них з Кремлем).  Нових партій буде небагато.  Замість нових буде популістський олігархічний проект Радикальної партіі Ляшка.  Це свідчить, що українське суспільство не бачить консолідованої нової еліти та підтримує Президента та його Блок (до 40% підтримки). Причини - суспільство досі бачить політику як процес іерархічного управління, а не конкуренцію і відповідальність партій та ідей (соціологія), оскільки партіі є породженням олігархів, а не суспільних інтересів.  Ці процеси могли б прискоритися шляхом реформи децентралізаціі та формування місцевих еліт. Разом з цим посилився б вплив громад та громадян на політику.
 • 16.  Децентралізація – це ключовий напрямок для становлення нових еліт та справжніх реформ в Україні. Без цього неможливо побудувати нову Україну і модернізувати державу від пострадянської до демократичної. Вона стає критично важливою для України.  Загроза реформам децентралізаціі зростає – Президент може сконцентрувати всю державну владу в своїх руках – уряд, парламент, регіональні влади (як і Янукович).  Важливе питання після обрання ВРУ – місцеві вибори. Можливість оновлення еліт, зменшення ризиків регіональних конфліктів та демократизація.  Децентралізація – ключ до реформування України
 • 17. Децентралізація  Донбас як зона нестабільності. Локалізація конфлікту. Припинення війни.  2) Часткове оновлення політичних еліт. Збереження старої політичної системи. І ризик нових потрясінь та революціі.  3) Обмежені реформи – лібералізація політичної системи замість демократизаціі.  4) Децентралізація – як ключ до вирішення ключових проблем країни.

Related Documents