WSB
„Polecane miejsce”
Informatyka sem. II
Nr 27358
Jakub
Grabowski
WSB
Polecana miejscowość Livigno
Livigno to prawdziwa perełka wśród kurortów narciarskich, która odkryta została niedawno ...
WSB
http://www.neotravel.pl/podroz-do-doliny-szczescia
WSB
Jak dojechać?
WSB
Livigno
Trasy
Po obu stronach doliny wspinają się wyciągi po łagodnie nachylonych szerokich zboczach. Rozległe trasy
p...
WSB
POGODA LIVIGNO
MAPA
FORUM
WSB
Miejscowość Livigno jeszcze do niedawna znana była tylko
włoskim turystom. Dojazd do tego zagubionego wśród szczytów
g...
WSB
Dużym atutem jazdy po tutejszych trasach jest niezapomniany
widok panoramy łańcuchów górskich otaczających kurort.
Szc...
Pytanie ☺
W JAKIM KRAJU POŁOŻONE JEST
MALOWNICZE LIVIGNO ??
a. W Polsce b. W Chinach c. We Włoszech
A po nartach…☺
Ogromna ilość pubów, pizzerii, restauracji i dyskotek sprawia, iż jest to doskonałe
miejsce dla ludzi, któr...
BIBLIOGRAFIA
1. http://www.skiinfo.pl/lombardia/livigno/pogoda.html
2. http://mapa.nocowanie.pl/wlochy/livigno/
3. http://...
BRAWO !!!!!!! ☺
KOLEJNY SLAJD ☺
BŁĘDNA ODPOWIEDŹ AHAHAH ☺
KLIKNIJ TUTAJ
of 13

Prezentacja technologia informacyjna.

prezentacja
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Travel      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Prezentacja technologia informacyjna.

 • 1. WSB „Polecane miejsce” Informatyka sem. II Nr 27358 Jakub Grabowski
 • 2. WSB Polecana miejscowość Livigno Livigno to prawdziwa perełka wśród kurortów narciarskich, która odkryta została niedawno przez narciarzy i snowboardzistów. Odległa i niedostępna lokalizacja w obniżeniu pomiędzy Passo di Stelvio i grupą górską Bernina, decydowała o niewielkiej popularności tego miejsca aż do lat 50- tych ubiegłego wieku. Wraz z wybudowaniem tunelu Munt La Schera w 1964 roku nastąpił intensywny rozwój Livigno, które w krótkim czasie stało się jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Europie. Region słynie głównie ze swojego specyficznego klimatu. Blisko 322 dni słoneczne w roku oraz śnieg od końca listopada do początku maja zapewniają idealne warunki na narty. Ponadto teren należy do strefy bezcłowej, w związku z czym przyciąga nie tylko narciarzy, lecz również amatorów tanich zakupów. Livigno to miejscowość, która przez swój specyficzny mikroklimat często nazywana jest „Piccolo Tibet”. Śnieg leży tu od początku grudnia do połowy maja. Właśnie tutaj proponujemy Państwu rozpocząć sezon zimowy. To raj dla narciarzy, którzy mogą poszaleć na stokach usytuowanych po dwóch stronach doliny położonej na wysokości ponad 1800 metrów. Na środku leży Livigno, niewielka miejscowość tętniąca życiem niemal przez cały rok...
 • 3. WSB http://www.neotravel.pl/podroz-do-doliny-szczescia
 • 4. WSB Jak dojechać?
 • 5. WSB Livigno Trasy Po obu stronach doliny wspinają się wyciągi po łagodnie nachylonych szerokich zboczach. Rozległe trasy położone są przeważnie powyżej granicy drzew. Największa liczba tras znajduje się pomiędzy Vetta Blesaccia i Carosello 3000. Pod względem krajobrazu bardzo urokliwą jest trasa zjazdowa prowadząca wzdłuż górskich grzbietów z Vetta Blesaccia do Costaccia, aż po Livigno, co jest następnym plusem: miejscowość i teren narciarski zazębiają się. Dokąd się nie spojrzy w miejscowości znajdują się liczne restauracje ze słonecznymi tarasami, a wystawione leżaki zachęcają do kąpieli słonecznych. Na przeciwko, przy Monte della Neve snowboardziści i zwolennicy jazdy w głębokim śniegu pozostawiają ślady w śnieżnym puchu. Jedna z niewielu czarnych tras nosi nazwę Scoiattolo, poza tym w Livigno przeważają trasy łatwe i średnio trudne. Także dla początkujących teren ten ma wiele do zaoferowania: w pobliżu znajdują się stoki do ćwiczeń i szkółki. Położona na wysokości dolina przebiega niemalże równolegle i sprawia tym samym optymalne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Otwarcie sezonu rozpoczyna międzynarodowy maraton „La Sgambeda”. Livigno to jedna z najlepszych stacji w Europie oferująca swym gościom strefę wolnocłową z mnóstwem sklepów, barów, restauracji, pubów i dyskotek. Długie, bardzo dobrze przygotowane stoki, pewny śnieg i nowoczesne wyciągi sprawiają, że co roku tysiące turystów wybierają miasteczko na miejsce zimowego wypoczynku.
 • 6. WSB POGODA LIVIGNO MAPA FORUM
 • 7. WSB Miejscowość Livigno jeszcze do niedawna znana była tylko włoskim turystom. Dojazd do tego zagubionego wśród szczytów górskich miasteczka, ze względów pogodowych, był możliwy tylko przez trzy miesiące w roku. Sytuację zmieniło wybudowanie drogi dojazdowej. Teraz dostać się tu można w każdej porze roku. Wybudowanie wyciągów narciarskich, wytyczenie tras dla narciarzy oraz rozbudowa infrastruktury turystycznej sprawiły, że dziś Livigno jest jednym z bardziej znanych kurortów narciarskich w Alpach. Długie, bardzo dobrze przygotowane stoki, pewny śnieg i nowoczesne wyciągi sprawiają, że tysiące turystów wybierają miasteczko za miejsce zimowego wypoczynku.
 • 8. WSB Dużym atutem jazdy po tutejszych trasach jest niezapomniany widok panoramy łańcuchów górskich otaczających kurort. Szczególnie chętnie ściągają tu turyści, dla których ważną rolę odgrywa pewna (ładna) pogoda. Livigno nazywane „włoskim Tybetem” to miejsce o największym nasłonecznieniu w całych Alpach. Najtrudniejszy zjazd: Vetta Blesaccia, trasa Vetta Blesaccia- Livigno, 4,8 km długości, różnica poziomów 980 m; średnia Monte della Neve: trasa Mottolino I i II, 3,5 km długości, różnica poziomów 583 m, średnia Najtrudniejszy zjazd: Vetta Blesaccia, trasa Blesaccia, 2,3 km dlugości, rożnica poziomów 760 m, Monte della Neve, trasa Monte Sponda, 2,5 km długości, różnica poziomów 462 m.
 • 9. Pytanie ☺ W JAKIM KRAJU POŁOŻONE JEST MALOWNICZE LIVIGNO ?? a. W Polsce b. W Chinach c. We Włoszech
 • 10. A po nartach…☺ Ogromna ilość pubów, pizzerii, restauracji i dyskotek sprawia, iż jest to doskonałe miejsce dla ludzi, którzy w ciągu dnia szaleją na stokach a wieczorem na parkietach dyskotek. Dodatkowym atutem tego miejsca jest strefa wolnocłowa i co się z tym wiąże, niezliczona ilość sklepów z niedrogim alkoholem, perfumami i sprzętem elektronicznym. Panie, które uwielbiają zakupy, znajdą tu najnowsze modele okularów Chanel, torebki Furli, paski Roberto Cavalli oraz biżuterię Gucciego. Panowie mogą spróbować swoich sił za kierownicą sportowych samochodów Subaru Impreza oraz Mitshubishi Lancer Evolution na oblodzonych drogach w Livigno.
 • 11. BIBLIOGRAFIA 1. http://www.skiinfo.pl/lombardia/livigno/pogoda.html 2. http://mapa.nocowanie.pl/wlochy/livigno/ 3. http://www.goldenline.pl/grupy/Miasta_regiony/livigno/ 4. http://www.neotravel.pl/podroz-do-doliny-szczescia 5. https://www.livigno.eu/en/home-inverno
 • 12. BRAWO !!!!!!! ☺ KOLEJNY SLAJD ☺
 • 13. BŁĘDNA ODPOWIEDŹ AHAHAH ☺ KLIKNIJ TUTAJ

Related Documents