Про народні символи складено багато пісень і
легенд, вони використовуються в обрядах,
звичаях. Їх вишивають на сорочках,...
Вона своїми коренями
скріплює береги, очищає
воду. Коли копали
криницю, то кидали
шматок вербової колоди
для очищенн...
Завдяки своїм колючкам
терен здобув собі славу
доброго захисника садиб
у давнину - до двору,
обсадженого терном, не
...
Завжди любили
люди цілющу
красуню калину, яка
є символом дівочої
краси, ніжності.
Вона росла біля
кожної хати.
Кал...
Символом сили,
могутності, довголіття
є дуб. Матері своїм
синам на сорочці
вишивали листя дуба,
щоб син був сильним,...
Цю рослину назвали
так на честь кохання
юнака Бара і дівчини
Вінки. Барвінком
прикрашають
весільний коровай,
його с...
Береза завдяки своїй
білій корі стала
символом чистоти,
дівочої ніжності. Вона
також вважалася
оберегом від злих дух...
Улюбленим птахом є
лелека. Його назвали на
честь божества добра і
кохання - Леля. Ну, а як
відомо - від кохання
наро...
 У вирій вона повинна
відлетіти раніше, щоб
відкрити його для інших
птахів. Тому не встигає
вона висидіти пташенят і ...
Український народ дуже
співучий. Давня легенда
розповідає про пташку,
пісні якої стали
перекладом на пташину
мову пі...
Символом туги за рідним
краєм є журавель. Це
щемливе відчуття, яке
чути у курликанні
журавлів, відчуває
людина, коли...
of 11

Narodni symvoly ukrajiny

Published on: Mar 3, 2016
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Narodni symvoly ukrajiny

 • 1. Про народні символи складено багато пісень і легенд, вони використовуються в обрядах, звичаях. Їх вишивають на сорочках, рушниках. Народні символи – це наші святині.
 • 2. Вона своїми коренями скріплює береги, очищає воду. Коли копали криницю, то кидали шматок вербової колоди для очищення води. У відро з водою клали вербову дощечку, а на неї ставили кухлик для пиття води. Це була своєрідна народна гігієна.
 • 3. Завдяки своїм колючкам терен здобув собі славу доброго захисника садиб у давнину - до двору, обсадженого терном, не міг пробратися ніякий дикий звір. Пізніше стали вважати, що терен захищає від нечистої сили. Таке практичне значення цього невисокого деревця.
 • 4. Завжди любили люди цілющу красуню калину, яка є символом дівочої краси, ніжності. Вона росла біля кожної хати. Калиною прикрашали весільний коровай.
 • 5. Символом сили, могутності, довголіття є дуб. Матері своїм синам на сорочці вишивали листя дуба, щоб син був сильним, міцним. Спали на дубових меблях, які, за повір'ям, додавали під час сну сили.
 • 6. Цю рослину назвали так на честь кохання юнака Бара і дівчини Вінки. Барвінком прикрашають весільний коровай, його садять біля хати. Він зеленіє навіть під снігом. Барвінок є символом кохання.
 • 7. Береза завдяки своїй білій корі стала символом чистоти, дівочої ніжності. Вона також вважалася оберегом від злих духів, тому її часто садили біля хати, щоб милувала око і захищала садибу.
 • 8. Улюбленим птахом є лелека. Його назвали на честь божества добра і кохання - Леля. Ну, а як відомо - від кохання народжуються діти. От і приносить їх у наші домівки лелека.
 • 9.  У вирій вона повинна відлетіти раніше, щоб відкрити його для інших птахів. Тому не встигає вона висидіти пташенят і підкидає яйця в чужі гніздечка. У народних піснях її порівнювали з матір'ю, яка побивається за своїми дітьми називали лагідно "зозуленькою-матінкою".
 • 10. Український народ дуже співучий. Давня легенда розповідає про пташку, пісні якої стали перекладом на пташину мову пісень нашої Батьківщини. Ця пташка - соловей.
 • 11. Символом туги за рідним краєм є журавель. Це щемливе відчуття, яке чути у курликанні журавлів, відчуває людина, коли вона далеко від Батьківщини. "Журавлі кру, кру, В чужині умру, Доки море перелечу, Крилонька зітру"

Related Documents