Popkunst USA-s Merili Raudmäe 12.BClaes Oldenburg ...
Popkunsti sünd Sündis 1960.aastate alguses. Suurejoonelisus. Ebatavalised mõõdud, tehnikad ja materjalid. ...
Claes Oldenburg Sündinud 1929.aastal Stockholmis. Liitus 1950. aastate lõpus noorte kuntstnikega. Kolmemõõmeli...
 Oldenburg leiab, et kunst peab valikuta kujutama kõike seda, mis on olemas. Vaataja võib popkunstis välja luge...
Roy Lichtenstein Elas 1923-1997 aastatel. Sai kuulsaks suuremõõtmeliste tahvelmaalidega, mille aine oli võetud ...
Roy Lichtensteini teosed “Drowning Girl” 1963 “M-Maybe” 1965 ...
James Rosenquist Sündinud 1933.aastal. Huvitunud kommertstrükistest. Koondab ootamatuses seoses motiive või ...
James Rosenquisti teosed:“Valitud president” (1960-1961) “Hey! Lets go for a ride!” (1961)
Tom Wesselmann Sündinud 1931. Kasutas segatehnikat. Pühendus erootilise temaatika viljelemisele, mis abstra...
Jim Dine Sündinud 1935. või 1936. aastal Ta on USA maalikuntstnik, skulptor ja graafik. Kuulsaks sai happening...
George Segal Sündinud 1924. aastal. Tema esindab popkunstis skulptuuri. Ühendab kulunud mööbliesemeid proosali...
Marisol Sündinud 1930.aastal. Pärit Venezuelast. Looming isikupärane, “Woman and dog” satiiriline ...
Andy Warhol Elas aastatel 1928.1987. Kuulsaim popkuntstnik. “Campbelli ...
“ Tahan, et kõik mõtleksid ühtemoodi. Arvan, et igaüks võiks olla masin.” Andy Warhol Merilyn Monroe Incase  Pä...
Popkunst Popkunstnikud tekitasid elevust ka neis, kes olid siiani kunstinäitustel igavlenud. Popkunst aitas fot...
Küsimused ja vastused!2.) Nimeta kolm peamist erinevust USA ja Inglise popkunsti vahel.*Ameerika kunstnikud on suurejoone...
4.)Milliste teostega jahmatas Claes Oldenburg kunstipublikut? Ta jahmatas publikut kõvade esemete imitatsioonidega po...
8.) Milliseid materjale ja vahendeid kasutasid oma teoste loomisel pop-skulptorid? Nimeta neist kuulsaim. Nad kasutas...
10.) Millised motiive kasutas kõige enam Warhol? Ta kasutas kõige enam kommentaarita objekte, mis olid tüdimuseni tuttava...
of 19

Popkunst usa s

Published on: Mar 4, 2016
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Popkunst usa s

 • 1. Popkunst USA-s Merili Raudmäe 12.BClaes Oldenburg “ Floor Cake”
 • 2. Popkunsti sünd Sündis 1960.aastate alguses. Suurejoonelisus. Ebatavalised mõõdud, tehnikad ja materjalid. Neodadaistid Johns ja Rauschenberg. Isikupärane “firmastiil”. Rauschenberg “Monogram”
 • 3. Claes Oldenburg Sündinud 1929.aastal Stockholmis. Liitus 1950. aastate lõpus noorte kuntstnikega. Kolmemõõmelised teosed. Materjaliks erksate emailvärvidega kaetud kile ja madratsitäidis. Tähtis oli teoste suurus.http://www.youtube.com/watch?v=hx38g_IWdls “Floor-burger” (1962)
 • 4.  Oldenburg leiab, et kunst peab valikuta kujutama kõike seda, mis on olemas. Vaataja võib popkunstis välja lugeda nii tarbimisühiskonna ülistust kui ka pila. “Huulepulk” (1969-1974) “Pehme tualett” (1966) “Kevad” (2006)
 • 5. Roy Lichtenstein Elas 1923-1997 aastatel. Sai kuulsaks suuremõõtmeliste tahvelmaalidega, mille aine oli võetud kommertstrükist, plakatitest ja eriti koomiksitest. Üksiku kujundi suurendus. Korrapärane punktistik – hiljem formaalsem ja dekoratiivsem. Roy Lichenstein (1985)
 • 6. Roy Lichtensteini teosed “Drowning Girl” 1963 “M-Maybe” 1965 “The Head” 1992
 • 7. James Rosenquist Sündinud 1933.aastal. Huvitunud kommertstrükistest. Koondab ootamatuses seoses motiive või fragmente väga erinevatelt tsivilsatsiooni aladelt. Hiigelsuured maalingud Viitab aktuaalsetele asjadele. Metall, plastmass, puit neoontorud. James Rosenquist
 • 8. James Rosenquisti teosed:“Valitud president” (1960-1961) “Hey! Lets go for a ride!” (1961)
 • 9. Tom Wesselmann Sündinud 1931. Kasutas segatehnikat. Pühendus erootilise temaatika viljelemisele, mis abstraktses kunstis oli täielikult kängu jäänud. “Great American Nude” “Bedroom painting 38”
 • 10. Jim Dine Sündinud 1935. või 1936. aastal Ta on USA maalikuntstnik, skulptor ja graafik. Kuulsaks sai happeningide alustajana. “Yellow Rob” “Dynamite” (1980) (1998)
 • 11. George Segal Sündinud 1924. aastal. Tema esindab popkunstis skulptuuri. Ühendab kulunud mööbliesemeid proosalises tegevuses inimfiguuridega. Figuurid näivad mulaazidena. Mõjub nukra ja ängistavana. “Couple on a bed”
 • 12. Marisol Sündinud 1930.aastal. Pärit Venezuelast. Looming isikupärane, “Woman and dog” satiiriline kommentaar. Puitfiguurid, mõne tõelise elemendiga (nt prillid) Teeb jäljendeid ka oma kehast ning kasutab neid oma töödes. Ta looming jääb popkunsti seisukohalt vanamoeliseks.
 • 13. Andy Warhol Elas aastatel 1928.1987. Kuulsaim popkuntstnik. “Campbelli supipurk I” Alustas tarbegraafikuna. Oma töödes rõhutas masinlikkust, standartsust, isikupäratust, valides motiiviks “kõike kulunuma” visuaalse materjali Teosed kujutavad kommentaarita objekte. Masinlikult toodetud seeriad: supipurgid, rahatähed, kokakoola pudelid, kuulsad inimesed.
 • 14. “ Tahan, et kõik mõtleksid ühtemoodi. Arvan, et igaüks võiks olla masin.” Andy Warhol Merilyn Monroe Incase  Pärast 1965.a tegeles Warhol rohkem filmikunstiga, jätkates seal ülima “jaheduse” printsiipi.
 • 15. Popkunst Popkunstnikud tekitasid elevust ka neis, kes olid siiani kunstinäitustel igavlenud. Popkunst aitas fotograafitel tõusta päriskunstnike hulka. Popkuntstnikud suutsid näidata, et ka ülikulunud motiiv võib mõjuda ülimalt värskelt ja jõuliselt, kui muuta tema konteksti.
 • 16. Küsimused ja vastused!2.) Nimeta kolm peamist erinevust USA ja Inglise popkunsti vahel.*Ameerika kunstnikud on suurejoonelisemad.*Ameerika kutstnikud on tihti hüljanud teoste tavalised mõõdud ning tuntud materjalid ja tehnikad.*Ameerika kuntstnikel on isikupärane “firmastiil”.
 • 17. 4.)Milliste teostega jahmatas Claes Oldenburg kunstipublikut? Ta jahmatas publikut kõvade esemete imitatsioonidega poolpehmest materjalist.5.)Kust võttis oma teoste motiivid Roy Lichtenstein? Miks on ta maalidel sageli näha korrapäraselt paigutatud punktikesi? Oma teoste motiivid võttis ta kommerts- trükistest, plakatitest, aga just eriti koomiksitest. Ta maalidel on sageli näha korrapäraselt paigutatud punktikesi, sest tema stiilile on omane korrapärane punktistik, mis jäljendab trükipildi rastrit. Linnakodaniku visuaalne maailm koosneb suures osas punktidest.
 • 18. 8.) Milliseid materjale ja vahendeid kasutasid oma teoste loomisel pop-skulptorid? Nimeta neist kuulsaim. Nad kasutasid kukunud mööbliesemeid, plastikust või kipsist figuure,mulaaze. Skulptoritest kuulsaim oli George Segal.9.) Nimeta kõige tuntum, kõige enam tähelepanu äratanud popkunstnik. Millised erialased kogemused aitasid teda eriti oma loomingu isikupära väljakujunemisel? Tuntuim oli Andy Warhol. Teda aitasid kogemused tarbegraafikuna (reklaamijoonistajana).
 • 19. 10.) Millised motiive kasutas kõige enam Warhol? Ta kasutas kõige enam kommentaarita objekte, mis olid tüdimuseni tuttavad igale ameeriklasele, näiteks supipurke, kokakoola pudeleid, kuulsusi jne. AITÄH! :)

Related Documents