Poradnik Affiliando
Jak poprawić
jakość LEADów?
Dokument wewnętrzny sieci Affiliando. Tylko dla Wydawców i Partn...
1. Dobre LEADy = dobra prowizja
W ramach naszych kampanii marketingu afiliacyjnego na Affiliando, miesięczne raporty p...
2. Dobry traffic = podstawa do dobrych leadów
Na jednej ze stron którą zarządzamy i pozycjonujemy pojawił się skokowy, b...
Naturalną, pierwszą myślą jest umieszczenie banerów w górnej części strony, nad nawigacją
horyzontalną.
Warto t...
of 4

Poradnik sieci Affiliando - Jak poprawić jakość LEADów? - część 4

W ramach naszych kampanii marketingu afiliacyjnego na Affiliando, miesięczne raporty prowizyjne przygotowujemy w oparciu o prowizje przyznane nam przez banki. To banki właśnie, jako nasi klienci, w ostateczności decydują o tym czy dany wniosek (lead) lub sprzedaż (sale) zawiera prawidłowe czyli po prostu prawdziwe dane. Wpływając na jakość leadów Wydawca ma więc olbrzymi wpływ na to czy bank przyzna mu prowizję za dostarczonego lead’a lub sprzedaż.
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Business      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Poradnik sieci Affiliando - Jak poprawić jakość LEADów? - część 4

  • 1. Poradnik Affiliando Jak poprawić jakość LEADów? Dokument wewnętrzny sieci Affiliando. Tylko dla Wydawców i Partnerów Marcin Kowalik 2010-01-19
  • 2. 1. Dobre LEADy = dobra prowizja W ramach naszych kampanii marketingu afiliacyjnego na Affiliando, miesięczne raporty prowizyjne przygotowujemy w oparciu o prowizje przyznane nam przez banki. To banki właśnie, jako nasi klienci, w ostateczności decydują o tym czy dany wniosek (lead) lub sprzedaż (sale) zawiera prawidłowe czyli po prostu prawdziwe dane. Wpływając na jakośd leadów masz więc olbrzymi wpływ na to czy bank przyzna Ci prowizję za dostarczonego lead’a lub sprzedaż. Dla marketera, jakośd leadów może mied bezpośredni wpływ na zwrot z inwestycji w działania marketingowe lub na efektywnośd sprzedaży. Kupowanie dużych ilośd niskojakościowych leadów może oznaczad że wydajesz sporą częśd swojego budżetu reklamowego na leady które, mają bardzo małe szanse na sprzedaż. Problem jest większy, bowiem czas i środki przeznaczone przez Call Center na próbę przekonwertowania słabych leadów na sprzedaż to czas i środki których nie poświęcono na leady o lepszej jakości. Oznacza to jedno – leady które mogły przynieśd więcej nie dostały odpowiedniej obsługi. Marketer traci więc w takiej sytuacji podwójnie. Te lepsze leady przekonwertowałyby szybciej. W chwili gdy modele na rynku tworzenia leadów zmieniają się z ilościowych na jakościowe, bardzo ważnym jest aby zarówno marketerzy, jak i agencje i wydawcy dbali o jakośd swoich leadów.
  • 3. 2. Dobry traffic = podstawa do dobrych leadów Na jednej ze stron którą zarządzamy i pozycjonujemy pojawił się skokowy, bardzo wysoki przyrost sprzedaży. Analizując strony linkujące do naszego serwisu odnaleźliśmy źródło tej wysokiej sprzedaży – grupa stron o niskim współczynniku odrzuceo „Bounce Rate”. Oznacza to że linkują do naszego serwisu strony które zawierają Content bardzo powiązany z naszym produktem. 3. Gdzie wstawid baner lub link? Jeżeli pomimo dobrze dobranego trafficu na naszą stronę, odpowiednich stron do nas linkujących, i atrakcyjnych treści nie generujemy leadów lub generujemy leady słabej jakości – należy się zastanowid czy nie zmienid lokalizacji banera.
  • 4. Naturalną, pierwszą myślą jest umieszczenie banerów w górnej części strony, nad nawigacją horyzontalną. Warto też jednak sprawdzid, jak mogą konwertowad zwykłe linki tekstowe prowadzące do formularzy i na landing page produktów, a znajdujące się bezpośrednio w tekście lub tuz pod nim. Jeżeli posiadamy bazę ogłoszeo, nieruchomości lub pojazdów – dobrze jest sprawdzid jak na konwersję, jakośd i ilośd leadów wpływa wstawienie przycisku „Wyślij wniosek” pod każdym z ogłoszeo. Wnioski: 1. To banki decydują o tym czy dane wnioski są poprawne lub nie. Każde oszustwo i manipulacja przy generowaniu leadów jest wykrywane. 2. Warto zadbad o zbliżony tematycznie traffic na naszą stronę. 3. Warto eksperymentowad z różnymi lokalizacjami linków i banerów.

Related Documents