Poradnik Affiliando
Jak zwiększyć
sprzedaż
produktów
finansowych
Dokument wewnęt...
1. Wstęp
Często i gęsto na stronie internetowej użytkownik trafia na kilka/kilkanaście różnych ofert jednego
produktu ...
2. Rozwiązanie
Większośd ludzi bazuje na opiniach czy też poleceniach. Dlatego też większośd reklam stosuje chwyt
market...
Jeżeli dodatkowo Wasz system na to pozwala, możecie dodad komentarze, które polecają dany
produkt.
W ten sposób możeci...
Cała strona może mied przykładowo taki układ:
Wszystko czysto i przejrzyście. Jeśli nawet jeden z Użytkowników ma obie...
of 5

Poradnik sieci afiliacyjnej Affiliando - Jak zwiększyć sprzedaż produktów finansowych przez internet

Pewnie każdy z Was nie raz już się zastanawiał, jak zachęcić Użytkowników swojej strony do wypełniania wniosków. Zestawienie w tabeli głównych zalet produktów już nie wystarcza, bo użytkownik dostaje za dużo informacji na raz i nie potrafi podjąć decyzji, który z produktów jest w jego mniemaniu najlepszy. Dla wydawców którzy chcą zarabiać na swoich stronach i którzy są skupieni w sieci afiliacyjnej Affiliando - mamy kolejną odsłonę naszego poradnika.
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Self Improvement      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Poradnik sieci afiliacyjnej Affiliando - Jak zwiększyć sprzedaż produktów finansowych przez internet

  • 1. Poradnik Affiliando Jak zwiększyć sprzedaż produktów finansowych Dokument wewnętrzny sieci Affiliando. Tylko dla Wydawców i Partnerów Marlena Gref 2009-12-07 http://www.affiliando.pl/
  • 2. 1. Wstęp Często i gęsto na stronie internetowej użytkownik trafia na kilka/kilkanaście różnych ofert jednego produktu i bez naszej podpowiedzi nie będzie mógł się zdecydowad na konkretny produkt. Opuści naszą stronę bez podejmowania decyzji. A przecież nie chodzi o to, żeby jedynie rozreklamowad produkt tylko, żeby go sprzedad. Pewnie każdy z Was nie raz już się zastanawiał, jak zachęcid Użytkowników swojej strony do wypełniania wniosków. Zestawienie w tabeli głównych zalet produktów już nie wystarcza, bo użytkownik dostaje za dużo informacji na raz i nie potrafi podjąd decyzji, który z produktów jest w jego mniemaniu najlepszy.
  • 3. 2. Rozwiązanie Większośd ludzi bazuje na opiniach czy też poleceniach. Dlatego też większośd reklam stosuje chwyt marketingowy i używa zdao typu: „Zaufało na już … tyś klientów”. Takie zdania wzbudzają na potencjalnym kliencie zaufanie i skłania go do podjęcia działania. Tą samą technikę można zastosowad na własnej stronie: „Wzbudzanie zaufania Użytkowników do wybranego produktu”. Najlepszym sposobem na tego typu czynności jest wyodrębnienie go z całej listy produktów i przedstawienie go jako produkt Polecany. Jak wygląda to na przykładzie. Mamy listę produktów z kontami osobistymi. Każdy z produktów jest przez Was w kilku punktach opisany, czyli jego najwazniejsze zalety. Pokazanych jest tylko 7 a tak naprawdę jest ich 2 razy więcej – mętlik w głowie. Pytanie jakie zadaje sobie klient jest, na który produkt się zdecydowad. Aby każdemu użytkownikowi ułatwid decyzję, należy przed tabelką zrobid miejsce na produkt polecany i dodatkowo napisad dlaczego się go poleca. Powodem polecania może byd: produkt najwyżej oceniony w rankingu jakiejś gazety, czy też odznaczenie go nagrodą. W przypadku przez nas opisywanym kontem polecanym jest eKonto mBanku. Powód: Laur Klienta w 2009 roku w kategorii „Internetowe konto bankowe”.
  • 4. Jeżeli dodatkowo Wasz system na to pozwala, możecie dodad komentarze, które polecają dany produkt. W ten sposób możecie promowad produkt, który: 1. ma najniższe opłaty z punktu widzenia klienta (jeżeli chodzi o kredyt i konta bankowe) 2. ma najwyższe oprocentowanie (w przypadku kont i lokat) lub 3. dostajecie najwyższą prowizję w programie partnerskim To już od Was zależy, który z tych punktów wybierzecie i znajdziecie jakiś swój własny.
  • 5. Cała strona może mied przykładowo taki układ: Wszystko czysto i przejrzyście. Jeśli nawet jeden z Użytkowników ma obiekcje co do marki polecanego produktu to znajdzie poniżej inne rozwiązania. Przy polecaniu produktów należy również pamiętad o: 1. Każdy użytkownik strony analizuje i czyta stronę zaczynając od lewego górnego rogu, dlatego polecany produkt musi się znajdowad na górze strony. 2. Wszystko zależy od tego jakie informacje dostarczysz potencjalnemu klientowi. Dlatego formułuj zdania krótkie i zwięzłe, bez „trudnych” wyrazów i zapożyczeo. 3. Informacje, które umieszczasz na stronie muszą znaleźd swoje odzwierciedlenie na stronie banku czyli Landing Page.

Related Documents