WSB
Tomasz Podżorski
WSB
Polecana miejscowość Wisła
● Wisła to piękna miejscowość w województwie śląskim, powiecie
cieszyńskim. Blisko stąd do ...
WSB
WSB
Jak dojechać
WSB
Ciekawe atrakcje
● Skocznia narciarska im. Adama Małysza w
Wiśle Malince
● Zbiornik na Jeziorze Czerniańskim
● Kolej l...
WSB
Kilka przydatnych odnośników
WSB
● Godziny otwarcia Wiślańskiego Centrum Kultury:
●
● Od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00 (przy czym...
WSB
● Towarzystwo Kulturalne Zespołu Pieśni i Tańca w Wiśle jest
jednym z najstarszych zespołów Beskidu Śląskiego. Korzeni...
WSB
Której atrakcji nie było
wymienionej w prezentacji ?
WSB
1) http://www.wisla.pl/Kultura,3/Zespol_Wisla,78
2) http://www.wisla.pl/Turystyka,4/Atrakcje_Wisly,36
3) http://www.wi...
of 10

Prezentacja elearning

Prezentacja elearning
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Education      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Prezentacja elearning

  • 1. WSB Tomasz Podżorski
  • 2. WSB Polecana miejscowość Wisła ● Wisła to piękna miejscowość w województwie śląskim, powiecie cieszyńskim. Blisko stąd do granicy z Czechami i Słowacją. ● Wisła to górska miejscowość w Beskidzie Śląskim. Najniżej położonym miejscem w Wiśle jest dolina rzeki Wisły na granicy z Ustroniem (392 m n.p.m.), zaś najwyżej – szczyt Baraniej Góry (1220 m n.p.m.). Centrum Wisły położone jest na wysokości 430 m n.p.m. Dolinę, w której leży miasto, otaczają malownicze góry Beskidu Śląskiego.
  • 3. WSB
  • 4. WSB Jak dojechać
  • 5. WSB Ciekawe atrakcje ● Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince ● Zbiornik na Jeziorze Czerniańskim ● Kolej linowa na Stożek ● Muzeum Spadochroniarstwa
  • 6. WSB Kilka przydatnych odnośników
  • 7. WSB ● Godziny otwarcia Wiślańskiego Centrum Kultury: ● ● Od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00 (przy czym Dom Kultury czynny do godz.19:00) ● ● Wiślańskie Centrum Kultury jest instytucją kultury Gminy Wisła. Siedziba WCK znajduje się w Wiśle przy pl. B. Hoffa 3. Obszarem działania jest terytorium gminy. ● Podstawowymi celami działalności WCK są: ● ● zaspokajanie kulturalnych potrzeb mieszkańców Wisły, ● zapewnienie rozwoju kultury i współtworzenie jej wartości we współpracy ze społecznym ruchem kultury, ● informowanie mieszkańców miasta o działalności organów samorządowych, placówek oświatowych, kultury, organizacji i innych podmiotów działających na terenie miasta.
  • 8. WSB ● Towarzystwo Kulturalne Zespołu Pieśni i Tańca w Wiśle jest jednym z najstarszych zespołów Beskidu Śląskiego. Korzenie jego sięgają lat 1935-1949, kiedy to powstała "Grupa Regionalna" pod kierunkiem Jerzego Drozda. ● Zespół Regionalny "Wisła" powstał w 1950 roku z inicjatywy Adama Niedoby. Mottem do działania zespołu jest pieśń jego autorstwa, która stała się hymnem górali beskidzkich. Wieloletni kierownik zespołu, znakomity muzyk, organizator, choreograf, autor pieśni i sztuk scenicznych tworzył widowiska artystyczne: "Fojtów Michoł", "Złamana granica", "Raubczyk", "Razem, zespołem, gromadą". Obecnie „wiślanie” wystawiają obrzędy takie jak np. „Dożynki”, „Wywodziny” czy „Oczepiny”.
  • 9. WSB Której atrakcji nie było wymienionej w prezentacji ?
  • 10. WSB 1) http://www.wisla.pl/Kultura,3/Zespol_Wisla,78 2) http://www.wisla.pl/Turystyka,4/Atrakcje_Wisly,36 3) http://www.wisla.pl/Miasto,2/Informacje_podstawowe,3 4) http://www.wisla.pl/Kultura,3/Wislanskie_Centrum_Kultury,62