Торгівля
людьми
Підготувала практичний психолог
Ващишин Т.П.
Проблема торгівлі людьми уперше була піднята
правозахисниками на початку ХХ століття. У той
час особлива увага приділяла...
 вербування, перевезення, передача, продаж;
 усиновлення у комерційних цілях;
 використання в порнобізнесі та у війсь...
*Торгівля людьми - одна з галузей
кримінального бізнесу, що розвивається дуже
стрімкими темпами в світі.
*Торгівля людь...
бідність;
 привабливість уявного кращого життя за
кордоном;
слабкі соціальні та економічні структури,
безробіття; ...
* Найуразливішими до торгівлі людьми є такі
особи:
незаміжні жінки;
 самотні матері;
розлучені особи;
молодь;
 ...
* До основних різновидів торгівлі людьми
належать:
Торгівля людьми з метою
вилучення органів;
Торгівля людьми з мето...
*
Україна на сьогодні є не тільки постачальником живого
товару, але й транзитною країною, де вже зафіксовані
випадки торгі...
Українці ставали жертвами в
торгівлі людьми у 57 країнах: у
самій Україні, в Росії, Польщі,
Іраку, Іспанії, Туреччині, ...
1. У жодному разі, ніколи і нікому, крім офіційних службовців, не
віддавайте свої ідентифікаційні документи! Завжди отрим...
5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти
трудовий договір зрозумілою для вас мовою (у двох примірниках, ...
В Україні працює Національна гаряча лінія,
яка надає консультації з питань попередження
торгівлі людьми, включаючи допом...
Prezentatsiya1
Prezentatsiya1
Prezentatsiya1
of 16

Prezentatsiya1

Торгівля людьми
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Science      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Prezentatsiya1

 • 1. Торгівля людьми Підготувала практичний психолог Ващишин Т.П.
 • 2. Проблема торгівлі людьми уперше була піднята правозахисниками на початку ХХ століття. У той час особлива увага приділялася жінкам з Великобританії, яких змушували до проституції в країнах континентальної Європи.
 • 3.  вербування, перевезення, передача, продаж;  усиновлення у комерційних цілях;  використання в порнобізнесі та у військових конфліктах;  залучення до злочинної діяльності;  трансплантація чи насильницьке донорство;  примус до заняття проституцією;  рабство, примусова праця;  залучення в боргову кабалу;  використання шантажу, погроз, насильства.
 • 4. *Торгівля людьми - одна з галузей кримінального бізнесу, що розвивається дуже стрімкими темпами в світі. *Торгівля людьми дає мільйонні прибутки і поступово витісняє торгівлю зброєю та наркотиками.
 • 5. бідність;  привабливість уявного кращого життя за кордоном; слабкі соціальні та економічні структури, безробіття; організована злочинність; насильство проти жінок та дітей; дискримінація жінок; корумпованість влади; політична нестабільність; збройні конфлікти.
 • 6. * Найуразливішими до торгівлі людьми є такі особи: незаміжні жінки;  самотні матері; розлучені особи; молодь;  діти вулиці;  діти-сироти; вихідці з неблагополучних сімей; особи-мігранти;  особи, які зазнали насильства (зокрема сексуального);  матеріально незабезпечені;  особи з проблемами психічного здоров’я; дискриміновані, стигматизовані особи.
 • 7. * До основних різновидів торгівлі людьми належать: Торгівля людьми з метою вилучення органів; Торгівля людьми з метою використання у виготовленні порнопродукції; Торгівля людьми з метою використання у жебракуванні; Торгівля людьми з метою трудової експлуатації; Торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації ;
 • 8. *
 • 9. Україна на сьогодні є не тільки постачальником живого товару, але й транзитною країною, де вже зафіксовані випадки торгівлі людьми всередині держави.
 • 10. Українці ставали жертвами в торгівлі людьми у 57 країнах: у самій Україні, в Росії, Польщі, Іраку, Іспанії, Туреччині, Кіпрі, на Сейшельських островах, у Португалії, Чехії, Ізраїлі, Італії, Об'єднаних Арабських Еміратах, Чорногорії, Великій Британії, Казахстані й Тунісі та інших.
 • 11. 1. У жодному разі, ніколи і нікому, крім офіційних службовців, не віддавайте свої ідентифікаційні документи! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. 2. Обов’язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну. 3. Ви можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні. 4. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім’ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію можна перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном 8- 044-289-50-97 щоденно після 17.00.
 • 12. 5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою (у двох примірниках, один з яких залишається у Вас). 6. Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична, гостьова візи не дають права на роботу. Ви можете зіткнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни. 7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо його подовження. 8. Залиште своїм родичам та друзям по кілька копій документів: внутрішнього паспорта України, закордонного паспорта, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії; повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, ваших друзів за кордоном, посольства України та місця потенційного проживання. 9. Якщо за кордоном потрапили у важку ситуацію, зверніться за допомогою до посольства чи консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.
 • 13. В Україні працює Національна гаряча лінія, яка надає консультації з питань попередження торгівлі людьми, включаючи допомогу жертвам, інформацію з безпечного працевлаштування за кордоном, перевірку фірм-посередників тощо. Номери гарячої лінії: - 0 800 505 50 10 (зі стаціонарного телефону), - 527 з мобільного Київстар, Лайф, або МТС. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.

Related Documents