STUDIOOSOM
Najczęściej popełniane błędy
w storytellingu
STUDIOOSOM
Storytelling
co to właściwie takiego?
1
Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
Storytelling to opowiadani...
STUDIOOSOM
Po co?
2
Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
Narracja jest łatwiej zapamiętywana i przechowywana
w nas...
STUDIOOSOM 3
Budowanie relacji to jedno z najważniejszych
zadań współczesnego marketingu.
Najczęściej popełniane błędy w s...
STUDIOOSOM 4
Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
Nie popełniaj tych
błędów!
STUDIOOSOM
Umiejętnie wybierz temat
5
Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
STUDIOOSOM 6
Nie buduj historii wokół głównej funkcji produktu,
zwłaszcza, jeśli ta funkcja gwarantuje, że dany
produkt je...
STUDIOOSOM 7
Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
Nie bój się mówić o kuchni swojej marki -
z natury jesteśmy bard...
STUDIOOSOM 8
Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
Nie obawiaj się historii swoich
konsumentów - zaangażuj swoich k...
STUDIOOSOM 9
Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
Nie komplikuj struktury, niech jak najbardziej
będzie zbliżona d...
STUDIOOSOM 10
Mamy niewiele czasu, żeby złapać naszego odbiorcę -
nie utrudniaj mu więc odbioru opowieści,
niech będzie pr...
STUDIOOSOM 11
Nie obawiaj się pokazać konfliktu oraz tego,
w jaki sposób go pokonałeś.
To humanizuje markę,
przybliża ją do...
STUDIOOSOM 12
Niech będzie wyrazisty i jasno dookreślony.
Idealnie, jeśli odbiorca będzie mógł się z nim
utożsamić.
Najczę...
STUDIOOSOM 13
Nie męcz odbiorców zbyt długimi zdaniami.
Dziel zbyt długie zdania. W ten sposób odbiorca
szybciej przyswoi ...
STUDIOOSOM 14
Jest to bezosobowy sposób mówienia,
niezbyt dynamiczny.
Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
Unikaj ...
STUDIOOSOM 15
Unikaj przymiotników w stopniu wyższym
i najwyższym - najlepszy, najdoskonalszy, naj.., naj..
Odbiorcy czują...
STUDIOOSOM 16
“Dynamicznie rozwijająca się firma”, “młody
i energiczny zespół”, “przyjazne środowisko pracy”.
Typowe buzzwo...
STUDIOOSOM 17
Unikaj kanałów, które nie dają możliwości zaangażowania
odbiorcy. Pozwól im ją złapać i przekazać dalej, wsł...
of 18

Najczęściej popełniane błędy w storytellingu

Dowiedz się jakie błędy są najczęściej popełniane w trakcie opowiadania historii marki, a następnie - unikaj ich w przyszłości. Zobacz także, co lubią odbiorcy i słuchacze historii.
Published on: Mar 3, 2016
Published in: Marketing      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Najczęściej popełniane błędy w storytellingu

 • 1. STUDIOOSOM Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 • 2. STUDIOOSOM Storytelling co to właściwie takiego? 1 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Storytelling to opowiadanie historii zarówno na temat produktu, jak i samej marki - jej historii czy twórców.
 • 3. STUDIOOSOM Po co? 2 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Narracja jest łatwiej zapamiętywana i przechowywana w naszej pamięci. Ludzie uwielbiają narracje i lubią się nimi dzielić. To buduje relacje.
 • 4. STUDIOOSOM 3 Budowanie relacji to jedno z najważniejszych zadań współczesnego marketingu. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 • 5. STUDIOOSOM 4 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Nie popełniaj tych błędów!
 • 6. STUDIOOSOM Umiejętnie wybierz temat 5 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 • 7. STUDIOOSOM 6 Nie buduj historii wokół głównej funkcji produktu, zwłaszcza, jeśli ta funkcja gwarantuje, że dany produkt jest tym produktem. Co to znaczy? Niech osią Twojej historii nie będzie uśmierzanie bólu w przypadku tabletki przeciwbólowej. To dość trywialne. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 • 8. STUDIOOSOM 7 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Nie bój się mówić o kuchni swojej marki - z natury jesteśmy bardzo ciekawscy. Mów o swoich pracownikach, zwyczajach panujących w firmie, jej wartościach.
 • 9. STUDIOOSOM 8 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Nie obawiaj się historii swoich konsumentów - zaangażuj swoich klientów! Doceń ich, budując wokół nich swoją narrację lub po prostu oddaj im głos.
 • 10. STUDIOOSOM 9 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Nie komplikuj struktury, niech jak najbardziej będzie zbliżona do struktur bajek i baśni. Przypomnij sobie, które z historii najbardziej pamiętasz? Może tę o Jasiu i Małgosi? Lub o Czerwonym Kapturku? No pewnie, takie struktury po prostu szybciej przyswajamy i łatwiej przechowujemy w pamięci. Temat ubierz w odpowiednią strukturę
 • 11. STUDIOOSOM 10 Mamy niewiele czasu, żeby złapać naszego odbiorcę - nie utrudniaj mu więc odbioru opowieści, niech będzie prosta, zbudowana wokół wyrazistej postaci, wyróżniających się zdarzeń etc. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Dlaczego to tak istotne?
 • 12. STUDIOOSOM 11 Nie obawiaj się pokazać konfliktu oraz tego, w jaki sposób go pokonałeś. To humanizuje markę, przybliża ją do realnego konsumenta. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Zadbaj o narracyjną strukturę
 • 13. STUDIOOSOM 12 Niech będzie wyrazisty i jasno dookreślony. Idealnie, jeśli odbiorca będzie mógł się z nim utożsamić. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Wybierz z głową bohatera swojej historii.
 • 14. STUDIOOSOM 13 Nie męcz odbiorców zbyt długimi zdaniami. Dziel zbyt długie zdania. W ten sposób odbiorca szybciej przyswoi treść. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Co z językiem?
 • 15. STUDIOOSOM 14 Jest to bezosobowy sposób mówienia, niezbyt dynamiczny. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Unikaj strony biernej!
 • 16. STUDIOOSOM 15 Unikaj przymiotników w stopniu wyższym i najwyższym - najlepszy, najdoskonalszy, naj.., naj.. Odbiorcy czują się przesyceni tego rodzaju komunikatami marketingowymi. Nie bądź sztuczny! Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 • 17. STUDIOOSOM 16 “Dynamicznie rozwijająca się firma”, “młody i energiczny zespół”, “przyjazne środowisko pracy”. Typowe buzzwordy czy słowa-wydmuszki. Przez częstotliwość ich występowania straciły na znaczeniu. Nie przykuwają uwagi, a raczej drażnią. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Unikaj buzzwordów
 • 18. STUDIOOSOM 17 Unikaj kanałów, które nie dają możliwości zaangażowania odbiorcy. Pozwól im ją złapać i przekazać dalej, wsłuchaj się w ich feedback i przeanalizuj reakcje. Lepiej więc wybrać na przykład kanały Social Media, niż standardowo radio czy telewizję, gdzie zmierzenie reakcji wymaga przeprowadzenia czasochłonnych i kosztownych badań. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu No i na koniec, gdzie nie publikować?

Related Documents