5 in Prague
Rizika spojená se sedavým zaměstnáním
Sedavé zaměstnání v kanceláři může být
hazardem pro Vaše zdraví. Bolesti zad,
únava očí nebo třeba problémy se
spánkem moh...
Syndrom karpálního tunelu
Každá repetitivně činnost může způsobovat bolest, v mnoha
případech i závažné poranění. Syndrom ...
Léčba syndromu karpálního tunelu
Domácí léčbu můžete zahájit tím, že budete nosit speciální
dlahy na zápěstí, které ruku z...
Bolesti zad v bederní oblasti aneb bohatý a
nemocný?
Podle výzkumného centra na universitě v Georgetown je bolest
bederní ...
Únava očí z počítače
Všeobecně je známo, že práce na počítači celkově
očím neprospívá. Základem prevence je optimální
vzdá...
Děkujeme za pozornost.
Prezentace byla připravena na základě cenných tipů firmy Prevent, která je
specialistou na trhu v o...
of 7

Prevent sedavé zaměstnání a rizika s tím spojená

Rizika spojená se sedavým zaměstnáním.
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Health & Medicine      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Prevent sedavé zaměstnání a rizika s tím spojená

  • 1. 5 in Prague Rizika spojená se sedavým zaměstnáním
  • 2. Sedavé zaměstnání v kanceláři může být hazardem pro Vaše zdraví. Bolesti zad, únava očí nebo třeba problémy se spánkem mohou být vyústěním stresujícího pracovního prostředí.
  • 3. Syndrom karpálního tunelu Každá repetitivně činnost může způsobovat bolest, v mnoha případech i závažné poranění. Syndrom karpálního tunelu se nevyznačuje pouhou bolestí a únavy z psaní na klávesnici. Jedná se o jeden z nejčastějších útlakových syndromů. Lidí trpících tímto postižením v České republice rapidně přibývá. Podle nejnovějších výzkumů se jedná o jednu z nejčastějších nemocí z povolání. .
  • 4. Léčba syndromu karpálního tunelu Domácí léčbu můžete zahájit tím, že budete nosit speciální dlahy na zápěstí, které ruku znehybní. Doporučujeme tyto dlahy nebo ortézy nosit v noci, kdy se tělo regeneruje. Samotné hojení urychlují i studené obklady. Dlouhodobé užívání potravinových doplňků je velmi žádoucí v případě léčby syndromu karpálního tunelu. Doporučujeme zvýšenou dávku vitamínu B6, který zmírňuje zánětlivé procesy v nervové tkáni a bromelinu. K látce, zvané bromelin se lehce dostaneme např. v ananasu. Tato látka má protizánětlivý účinek a značně pomáhá potlačovat bolest.
  • 5. Bolesti zad v bederní oblasti aneb bohatý a nemocný? Podle výzkumného centra na universitě v Georgetown je bolest bederní páteře nejčastějším důvodem k absenci v zaměstnání. Tomu, abychom takovým bolestem předešli musíme zvýšit povědomí o tom, jak za stolem sedíme (nehrbit se) a zda se dostatečně protahujeme. Pozor na nadité peněženky! Vyvarujte se dlouhému sezení na tučné peněžence ve Vaší zadní kapse. To může mít taktéž za následek závažné problémy v oblasti bederní páteře. Výzkum zdroj: http://finance.yahoo.com/news/pf_article_109579.html
  • 6. Únava očí z počítače Všeobecně je známo, že práce na počítači celkově očím neprospívá. Základem prevence je optimální vzdálenost obrazovky od vašich očí, která by se měla pohybovat mezi 45 – 50 cm. • Dopřejte očím pauzu – opusťte své místo za počítačem a zadívejte se na nějaký objekt alespoň po dobu 10ti sekund • Mrkejte – každé mrknutí na kolegu či kolegyni bude mít blahodárný účinnek pro Vaše oči, mrkání totiž oči zvlhčuje, což je nesmírně důležité!
  • 7. Děkujeme za pozornost. Prezentace byla připravena na základě cenných tipů firmy Prevent, která je specialistou na trhu v oblasti ergonomie práce. Obrázek zdroj: www.pixabay.com

Related Documents