-1-
Zasada 5-ciu slajdów
-2-
 Jack Welch, legendarny dyrektor zarządzający
(CEO) General Electric, w latach 1981-2001,
miał w zwyczaju nawet wielk...
-3-
Jak w tej chwili wygląda pole gry?
1
 Kim są konkurenci w tym biznesie?
Kto ma jaki udział? Jaką mamy pozycję?
 Jaki...
-4-
W czym będziemy konkurować!
2
 Co w minionym roku zrobił każdy
z konkurentów, aby zmienić pole gry?
 Czy ktoś zmieni...
-5-
Jak wygląda twoja działalność?
3
 Co zrobiłeś w minionym roku, aby
zmienić pole gry z konkurencją?
 Kupiłeś nową fir...
-6-
Co czai się za rogiem?
4
 Czego najbardziej obawiasz się
w nadchodzącym roku?
 W jakich dziedzinach konkurent może
C...
-7-
Twoje zwycięskie posunięcie!
5
 Co możesz zrobić, aby zmienić pole
gry? Przejąć inną firmę? Wprowadzić
nowy produkt? ...
-8-
„W rzeczywistości strategia jest czymś
bardzo prostym. Obierz sobie ogólny
kierunek i podążaj za nim ze wszystkich sił”
-9-
Specjalizujemy się wykonywaniu profesjonalnych
prezentacji dla potrzeb firmowych wewnętrznych
oraz zewnętrznych, na ce...
-10-
Viges & Cervo
www.prezentacje-firmowe.pl
Kontakt:
biuro@viges.pl
mobile: 664/307-415
600/568-207
ul. 3-go Maja 68J
41...
of 10

Prezentacje Firmowe | Zasada 5-ciu slajdów

Zasada 5-ciu slajdów mówi jak skonstruować prezentację firmową przedstawiającą nawet złożoną strategię. Plan prezentacji zawiera się w 5-ciu slajdach...
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Business      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Prezentacje Firmowe | Zasada 5-ciu slajdów

  • 1. -1- Zasada 5-ciu slajdów
  • 2. -2-  Jack Welch, legendarny dyrektor zarządzający (CEO) General Electric, w latach 1981-2001, miał w zwyczaju nawet wielkie strategie zawierać w … 5-ciu slajdach  Jeśli nawet nasz pomysł nie zmieści się w tak ograniczonej formie, to przynajmniej warto zastosować plan takiej prezentacji…, tym bardziej, że fakty mówią same za siebie - za kadencji Jacka Welcha, wartość rynkowa GE wzrosła o 400 mld $
  • 3. -3- Jak w tej chwili wygląda pole gry? 1  Kim są konkurenci w tym biznesie? Kto ma jaki udział? Jaką mamy pozycję?  Jakie są cechy charakterystyczne tej branży? Panują w niej długie czy krótkie cykle? W którym miejscu znajduje się na krzywej wzrostu?  Jakie wady i zalety ma każdy z konkurentów? Jak dobre mają produkty?  Kim są najważniejsi klienci w tym biznesie i w jaki sposób dokonują zakupu?
  • 4. -4- W czym będziemy konkurować! 2  Co w minionym roku zrobił każdy z konkurentów, aby zmienić pole gry?  Czy ktoś zmienił reguły gry, wprowadził nowe produkty, nowe technologie albo uruchomił nowe kanały dystrybucji?  Czy pojawili się nowi uczestnicy gry i jak sobie radzili w minionym roku?
  • 5. -5- Jak wygląda twoja działalność? 3  Co zrobiłeś w minionym roku, aby zmienić pole gry z konkurencją?  Kupiłeś nową firmę? Wprowadziłeś nowy produkt? Podkradłeś konkurencji najlepszego sprzedawcę? A może kupiłeś licencję na nową technologię?  Czy straciłeś przewagę nad konkurencją, jaką wcześniej miałeś? Straciłeś dobrego sprzedawcę lub pionierską technologię?
  • 6. -6- Co czai się za rogiem? 4  Czego najbardziej obawiasz się w nadchodzącym roku?  W jakich dziedzinach konkurent może Cię pokonać?  Jakie nowe produkty lub technologie, które być może zmieniłyby reguły gry, mogą wprowadzić konkurenci?  Jakie przejęcia lub połączenia firm mogłaby zachwiać twoją pozycję?
  • 7. -7- Twoje zwycięskie posunięcie! 5  Co możesz zrobić, aby zmienić pole gry? Przejąć inną firmę? Wprowadzić nowy produkt? Wejść na światowe rynki?  Co możesz zarobić, aby klienci byli do ciebie bardziej przywiązani niż dotychczas i bardziej niż do innych?
  • 8. -8- „W rzeczywistości strategia jest czymś bardzo prostym. Obierz sobie ogólny kierunek i podążaj za nim ze wszystkich sił”
  • 9. -9- Specjalizujemy się wykonywaniu profesjonalnych prezentacji dla potrzeb firmowych wewnętrznych oraz zewnętrznych, na cele konferencyjne, szkoleniowe, targowe i inne  Oferta i przykłady realizacji >>>  Kalkulacja on-line i zamówienie prezentacji >>>  Nasi Klienci >>>
  • 10. -10- Viges & Cervo www.prezentacje-firmowe.pl Kontakt: biuro@viges.pl mobile: 664/307-415 600/568-207 ul. 3-go Maja 68J 41-400 Mysłowice ul. Kotlarza 17/14 41-400 Katowice

Related Documents