CONCURSUL
INTERJUDETE
AN DE
CREATIE ÎN
LIMBI
STRAINE
“LUMEA ÎN
CUvINTE SI
IMAgINI”
– EDITIA III –
2014
PREMIUL II - gimnaziuPREMIUL II - gimnaziu
STEJĂROIU AURA, VII – Şcoala GimnazialăSTEJĂROIU AURA, VII – Şcoala Gimnazială ...
PREMIUL III- gimnaziuPREMIUL III- gimnaziu
TATU MARIA, VII – Şcoala Gimnazială Nr. 5TATU MARIA, VII – Şcoala Gimnazială Nr...
MARINESCU FLORENTINA LOREDANA, XIIMARINESCU FLORENTINA LOREDANA, XII
–– Liceul TehnologicLiceul Tehnologic ,,,,Ferdinand I...
PREMIUL II- liceuPREMIUL II- liceu
PAVEL ANDREEA NORINA, XIPAVEL ANDREEA NORINA, XI
–– Liceul TehnologicLiceul Tehnologic ...
PREMIUL III- liceuPREMIUL III- liceu
MUREŞAN DIANA, XI – Liceul NaţionalMUREŞAN DIANA, XI – Liceul Naţional ,,,,Titu Maior...
PREMIUL I- liceuPREMIUL I- liceu
APATI GABRIELA ALEXANDRA, XAPATI GABRIELA ALEXANDRA, X
–– Colegiul NaţionalColegiul Naţio...
PREMIUL II- liceuPREMIUL II- liceu
MANOLESCU ANDREEA, XIMANOLESCU ANDREEA, XI
–– Liceul TehnologicLiceul Tehnologic ,,,,Dr...
PREMIUL III- liceuPREMIUL III- liceu
STĂNECI DIANA, IX –STĂNECI DIANA, IX –
Liceul TehnologicLiceul Tehnologic ,,,,General...
MENŢIUNE - liceuMENŢIUNE - liceu
HERA NICOLAE, XHERA NICOLAE, X
–– Liceul TehnologicLiceul Tehnologic ,,,,Dr. Ioan Şenchea...
PREMIUL I- gimnaziuPREMIUL I- gimnaziu
STÎNGU CĂTĂLINA, VI – Clucul Elevilor FăgăraşSTÎNGU CĂTĂLINA, VI – Clucul Elevilor ...
PREMIUL II- gimnaziuPREMIUL II- gimnaziu
BICA IULIA, VII – Colegiul NaţionalBICA IULIA, VII – Colegiul Naţional ,,,,Doamna...
PREMIUL III- gimnaziuPREMIUL III- gimnaziu
BĂRBAT NICOLETA, VIIBĂRBAT NICOLETA, VII
–– Şcoala GimnazialăŞcoala Gimnazială ...
MENŢIUNE - gimnaziuMENŢIUNE - gimnaziu
WELLS JULIANA PETRA, V – Şcoala Gimnazială Nr. 5 BraşovWELLS JULIANA PETRA, V – Şco...
MENŢIUNE - gimnaziuMENŢIUNE - gimnaziu
URSU THEODORA, VII – Colegiul NaţionalURSU THEODORA, VII – Colegiul Naţional ,,,,Do...
MENŢIUNE - gimnaziuMENŢIUNE - gimnaziu
ŞOITU GALATEEA, VI – Colegiul NaţionalŞOITU GALATEEA, VI – Colegiul Naţional ,,,,Do...
PREMIUL PENTRUPREMIUL PENTRU
CREATIVITATE - gimnaziuCREATIVITATE - gimnaziu
ŞERBAN MARA, VII – Şcoala Gimnazială Nr. 5 - B...
PREMIUL I- liceuPREMIUL I- liceu
BÂTCUR VLĂDUŢA MARIA, XI – Liceul TeoreticBÂTCUR VLĂDUŢA MARIA, XI – Liceul Teoretic ,,,,...
PREMIUL II- liceuPREMIUL II- liceu
VEDEAN ILINCA, X – Colegiul NaţionalVEDEAN ILINCA, X – Colegiul Naţional ,,,,Andrei Şag...
PREMIUL III- liceuPREMIUL III- liceu
PETROVAI SILVIA, IX – Liceul TeoreticPETROVAI SILVIA, IX – Liceul Teoretic ,,,,Bogdan...
PREMIUL III- liceuPREMIUL III- liceu
DEMETER EMILIA GEORGIANADEMETER EMILIA GEORGIANA
–– Colegiul NaţionalColegiul Naţiona...
PREMIUL I- liceuPREMIUL I- liceu
ORBAN EDITH, XI – Colegiul NaţionalORBAN EDITH, XI – Colegiul Naţional ,,,,Doamna StancaD...
PREMIUL I- liceuPREMIUL I- liceu
HUZU RĂZVAN, XI – Colegiul NaţionalHUZU RĂZVAN, XI – Colegiul Naţional ,,,,Mihai Eminescu...
PREMIUL II- liceuPREMIUL II- liceu
IONAŞCU ANDREEA LOREDANA, XIONAŞCU ANDREEA LOREDANA, X
–– Colegiul NaşionalColegiul Naş...
PREMIUL III- liceuPREMIUL III- liceu
NUŢ EMILIA IOANA, XI – Colegiul NaţionalNUŢ EMILIA IOANA, XI – Colegiul Naţional ,,,,...
MENŢIUNE - liceuMENŢIUNE - liceu
POIANA DENIS MARIA , X – Liceul TeoreticPOIANA DENIS MARIA , X – Liceul Teoretic ,,,,Gheo...
PREMIUL DEPREMIUL DE
ORIGINALITATE - liceuORIGINALITATE - liceu
STADLER FABIANSTADLER FABIAN,, IXIX –– Liceul Teoretic ,,B...
PREMIUL I- liceuPREMIUL I- liceu
MOLDOVA MARIA ALEXNDRA, XIMOLDOVA MARIA ALEXNDRA, XI
–– Liceul TeoreticLiceul Teoretic ,,...
PREMIUL II- liceuPREMIUL II- liceu
HERA NICOLAE, X – Liceul TehnologicHERA NICOLAE, X – Liceul Tehnologic ,,,,Dr. Ioan Şen...
PREMIUL III- liceuPREMIUL III- liceu
LĂPĂDATU RAMON, XI – Liceul TehnologicLĂPĂDATU RAMON, XI – Liceul Tehnologic ,,,,Dr. ...
MENŢIUNE - liceuMENŢIUNE - liceu
TĂTATĂTARR IULIA, X – Liceul TehnologicIULIA, X – Liceul Tehnologic ,,,,Dr. Ioan ŞencheaD...
PREMIUL II - gimnaziuPREMIUL II - gimnaziu
VLAD NICOLETA MIRUNA, VII – Şcoala Gimnazială Nr. 1VLAD NICOLETA MIRUNA, VII – ...
FURDUI KASANDRA, IXFURDUI KASANDRA, IX
–– Colegiul de Silvicultură şi Protecţia Mediului – Râmnicu VâlceaColegiul de Silvi...
PREMIUL III - liceuPREMIUL III - liceu
TREICĂ ADRIANA BETINA, IXTREICĂ ADRIANA BETINA, IX
–– Liceul TehnologicLiceul Tehno...
PREMIUL II - gimnaziuPREMIUL II - gimnaziu
FUSĂRĂU TEODOR, VIFUSĂRĂU TEODOR, VI
–– Şcoala GimnazialăŞcoala Gimnazială ,,,,...
PREMIUL II - gimnaziuPREMIUL II - gimnaziu
MIHAIU VICTOR, VI – Şcoala GimnazialăMIHAIU VICTOR, VI – Şcoala Gimnazială ,,,,...
PREMIUL II - liceuPREMIUL II - liceu
ARSU CRISTINE, IX – Liceul TehnologicARSU CRISTINE, IX – Liceul Tehnologic ,,,,Dr. Io...
HERA NICOLAE, X – Liceul TehnologicHERA NICOLAE, X – Liceul Tehnologic ,,,,Dr. Ioan SencheaDr. Ioan Senchea’’’’
–– BrasovB...
HERBET IOANA, VII – Şcoala GimnazialăHERBET IOANA, VII – Şcoala Gimnazială ,,,,Ovid DensuşianuOvid Densuşianu’’’’
- Făgăra...
HUSAC FELIX, IX – Colegiul NationalHUSAC FELIX, IX – Colegiul National ,,,,Radu NegruRadu Negru’’’’
- Făgăras- Făgăras
PRE...
Prezentare festivitate de premiere 2014
Prezentare festivitate de premiere 2014
Prezentare festivitate de premiere 2014
Prezentare festivitate de premiere 2014
Prezentare festivitate de premiere 2014
Prezentare festivitate de premiere 2014
Prezentare festivitate de premiere 2014
Prezentare festivitate de premiere 2014
of 48

Prezentare festivitate de premiere 2014

Prezentare festivitate premiere a concursului national Lumea in cuvinte si imagini. http://lumeaaltfel.ucoz.com/ https://www.facebook.com/concursdecreatie
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Education      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Prezentare festivitate de premiere 2014

  • 1. CONCURSUL INTERJUDETE AN DE CREATIE ÎN LIMBI STRAINE “LUMEA ÎN CUvINTE SI IMAgINI” – EDITIA III – 2014
  • 2. PREMIUL II - gimnaziuPREMIUL II - gimnaziu STEJĂROIU AURA, VII – Şcoala GimnazialăSTEJĂROIU AURA, VII – Şcoala Gimnazială ,,,,Ovid DensuşianuOvid Densuşianu’’’’ FăgăraşFăgăraş
  • 3. PREMIUL III- gimnaziuPREMIUL III- gimnaziu TATU MARIA, VII – Şcoala Gimnazială Nr. 5TATU MARIA, VII – Şcoala Gimnazială Nr. 5 BraşovBraşov
  • 4. MARINESCU FLORENTINA LOREDANA, XIIMARINESCU FLORENTINA LOREDANA, XII –– Liceul TehnologicLiceul Tehnologic ,,,,Ferdinand IFerdinand I’’’’ - Curtea de Argeş- Curtea de Argeş PREMIUL I- liceuPREMIUL I- liceu
  • 5. PREMIUL II- liceuPREMIUL II- liceu PAVEL ANDREEA NORINA, XIPAVEL ANDREEA NORINA, XI –– Liceul TehnologicLiceul Tehnologic ,,,,Ferdinand IFerdinand I’’’’ - Curtea de Argeş- Curtea de Argeş
  • 6. PREMIUL III- liceuPREMIUL III- liceu MUREŞAN DIANA, XI – Liceul NaţionalMUREŞAN DIANA, XI – Liceul Naţional ,,,,Titu MaiorescuTitu Maiorescu’’’’ AiudAiud
  • 7. PREMIUL I- liceuPREMIUL I- liceu APATI GABRIELA ALEXANDRA, XAPATI GABRIELA ALEXANDRA, X –– Colegiul NaţionalColegiul Naţional ,,,,Radu NegruRadu Negru’’’’ - Făgăraş- Făgăraş
  • 8. PREMIUL II- liceuPREMIUL II- liceu MANOLESCU ANDREEA, XIMANOLESCU ANDREEA, XI –– Liceul TehnologicLiceul Tehnologic ,,,,Dr. Ioan ŞencheaDr. Ioan Şenchea’’’’ - Făgăraş- Făgăraş
  • 9. PREMIUL III- liceuPREMIUL III- liceu STĂNECI DIANA, IX –STĂNECI DIANA, IX – Liceul TehnologicLiceul Tehnologic ,,,,General MagheruGeneral Magheru’’’’ – Râmnicu Vâlcea– Râmnicu Vâlcea
  • 10. MENŢIUNE - liceuMENŢIUNE - liceu HERA NICOLAE, XHERA NICOLAE, X –– Liceul TehnologicLiceul Tehnologic ,,,,Dr. Ioan ŞencheaDr. Ioan Şenchea’’’’ - Făgăraş- Făgăraş
  • 11. PREMIUL I- gimnaziuPREMIUL I- gimnaziu STÎNGU CĂTĂLINA, VI – Clucul Elevilor FăgăraşSTÎNGU CĂTĂLINA, VI – Clucul Elevilor Făgăraş
  • 12. PREMIUL II- gimnaziuPREMIUL II- gimnaziu BICA IULIA, VII – Colegiul NaţionalBICA IULIA, VII – Colegiul Naţional ,,,,Doamna StancaDoamna Stanca’’’’ FăgăraşFăgăraş
  • 13. PREMIUL III- gimnaziuPREMIUL III- gimnaziu BĂRBAT NICOLETA, VIIBĂRBAT NICOLETA, VII –– Şcoala GimnazialăŞcoala Gimnazială ,,,,Ovid DensuşianuOvid Densuşianu’’’’ - Făgăraş- Făgăraş
  • 14. MENŢIUNE - gimnaziuMENŢIUNE - gimnaziu WELLS JULIANA PETRA, V – Şcoala Gimnazială Nr. 5 BraşovWELLS JULIANA PETRA, V – Şcoala Gimnazială Nr. 5 Braşov
  • 15. MENŢIUNE - gimnaziuMENŢIUNE - gimnaziu URSU THEODORA, VII – Colegiul NaţionalURSU THEODORA, VII – Colegiul Naţional ,,,,Doamna StancaDoamna Stanca’’’’ FăgăraşFăgăraş
  • 16. MENŢIUNE - gimnaziuMENŢIUNE - gimnaziu ŞOITU GALATEEA, VI – Colegiul NaţionalŞOITU GALATEEA, VI – Colegiul Naţional ,,,,Doamna StancaDoamna Stanca’’’’ FăgăraşFăgăraş
  • 17. PREMIUL PENTRUPREMIUL PENTRU CREATIVITATE - gimnaziuCREATIVITATE - gimnaziu ŞERBAN MARA, VII – Şcoala Gimnazială Nr. 5 - BraşovŞERBAN MARA, VII – Şcoala Gimnazială Nr. 5 - Braşov
  • 18. PREMIUL I- liceuPREMIUL I- liceu BÂTCUR VLĂDUŢA MARIA, XI – Liceul TeoreticBÂTCUR VLĂDUŢA MARIA, XI – Liceul Teoretic ,,,,Bogdan VodăBogdan Vodă’’’’ Vişeu de SusVişeu de Sus
  • 19. PREMIUL II- liceuPREMIUL II- liceu VEDEAN ILINCA, X – Colegiul NaţionalVEDEAN ILINCA, X – Colegiul Naţional ,,,,Andrei ŞagunaAndrei Şaguna’’’’ BraşovBraşov
  • 20. PREMIUL III- liceuPREMIUL III- liceu PETROVAI SILVIA, IX – Liceul TeoreticPETROVAI SILVIA, IX – Liceul Teoretic ,,,,Bogdan VodăBogdan Vodă’’’’ Vişeu de SusVişeu de Sus
  • 21. PREMIUL III- liceuPREMIUL III- liceu DEMETER EMILIA GEORGIANADEMETER EMILIA GEORGIANA –– Colegiul NaţionalColegiul Naţional ,,,,Radu NegruRadu Negru’’’’ - Făgăraş- Făgăraş
  • 22. PREMIUL I- liceuPREMIUL I- liceu ORBAN EDITH, XI – Colegiul NaţionalORBAN EDITH, XI – Colegiul Naţional ,,,,Doamna StancaDoamna Stanca’’’’ FăgăraşFăgăraş
  • 23. PREMIUL I- liceuPREMIUL I- liceu HUZU RĂZVAN, XI – Colegiul NaţionalHUZU RĂZVAN, XI – Colegiul Naţional ,,,,Mihai EminescuMihai Eminescu’’’’ BuzăuBuzău
  • 24. PREMIUL II- liceuPREMIUL II- liceu IONAŞCU ANDREEA LOREDANA, XIONAŞCU ANDREEA LOREDANA, X –– Colegiul NaşionalColegiul Naşional ,,,,Mihai EminescuMihai Eminescu’’’’ - Buzău- Buzău
  • 25. PREMIUL III- liceuPREMIUL III- liceu NUŢ EMILIA IOANA, XI – Colegiul NaţionalNUŢ EMILIA IOANA, XI – Colegiul Naţional ,,,,Titu MaiorescuTitu Maiorescu’’’’ AiudAiud
  • 26. MENŢIUNE - liceuMENŢIUNE - liceu POIANA DENIS MARIA , X – Liceul TeoreticPOIANA DENIS MARIA , X – Liceul Teoretic ,,,,Gheorghe LazărGheorghe Lazăr’’’’ AvrigAvrig
  • 27. PREMIUL DEPREMIUL DE ORIGINALITATE - liceuORIGINALITATE - liceu STADLER FABIANSTADLER FABIAN,, IXIX –– Liceul Teoretic ,,Bogdan VodLiceul Teoretic ,,Bogdan Vod ăă’’’’ Vi eu de SusșVi eu de Susș
  • 28. PREMIUL I- liceuPREMIUL I- liceu MOLDOVA MARIA ALEXNDRA, XIMOLDOVA MARIA ALEXNDRA, XI –– Liceul TeoreticLiceul Teoretic ,,,,Nicolae IorgaNicolae Iorga’’’’ - Brăila- Brăila
  • 29. PREMIUL II- liceuPREMIUL II- liceu HERA NICOLAE, X – Liceul TehnologicHERA NICOLAE, X – Liceul Tehnologic ,,,,Dr. Ioan ŞencheaDr. Ioan Şenchea’’’’ FăgăraşFăgăraş
  • 30. PREMIUL III- liceuPREMIUL III- liceu LĂPĂDATU RAMON, XI – Liceul TehnologicLĂPĂDATU RAMON, XI – Liceul Tehnologic ,,,,Dr. Ioan ŞencheaDr. Ioan Şenchea’’’’ FăgăraşFăgăraş
  • 31. MENŢIUNE - liceuMENŢIUNE - liceu TĂTATĂTARR IULIA, X – Liceul TehnologicIULIA, X – Liceul Tehnologic ,,,,Dr. Ioan ŞencheaDr. Ioan Şenchea’’’’ FăgăraşFăgăraş
  • 32. PREMIUL II - gimnaziuPREMIUL II - gimnaziu VLAD NICOLETA MIRUNA, VII – Şcoala Gimnazială Nr. 1VLAD NICOLETA MIRUNA, VII – Şcoala Gimnazială Nr. 1 BudeasaBudeasa
  • 33. FURDUI KASANDRA, IXFURDUI KASANDRA, IX –– Colegiul de Silvicultură şi Protecţia Mediului – Râmnicu VâlceaColegiul de Silvicultură şi Protecţia Mediului – Râmnicu Vâlcea PREMIUL II - liceuPREMIUL II - liceu
  • 34. PREMIUL III - liceuPREMIUL III - liceu TREICĂ ADRIANA BETINA, IXTREICĂ ADRIANA BETINA, IX –– Liceul TehnologicLiceul Tehnologic ,,,,Spiru HaretSpiru Haret’’’’ - Târgovişte- Târgovişte
  • 35. PREMIUL II - gimnaziuPREMIUL II - gimnaziu FUSĂRĂU TEODOR, VIFUSĂRĂU TEODOR, VI –– Şcoala GimnazialăŞcoala Gimnazială ,,,,Ovid DensuşianuOvid Densuşianu’’’’ - Făgăraş- Făgăraş
  • 36. PREMIUL II - gimnaziuPREMIUL II - gimnaziu MIHAIU VICTOR, VI – Şcoala GimnazialăMIHAIU VICTOR, VI – Şcoala Gimnazială ,,,,Ovid DensuşianuOvid Densuşianu’’’’ - Făgăraş- Făgăraş
  • 37. PREMIUL II - liceuPREMIUL II - liceu ARSU CRISTINE, IX – Liceul TehnologicARSU CRISTINE, IX – Liceul Tehnologic ,,,,Dr. Ioan SencheaDr. Ioan Senchea’’’’ - Făgăras- Făgăras
  • 38. HERA NICOLAE, X – Liceul TehnologicHERA NICOLAE, X – Liceul Tehnologic ,,,,Dr. Ioan SencheaDr. Ioan Senchea’’’’ –– BrasovBrasov PREMIUL II - liceuPREMIUL II - liceu
  • 39. HERBET IOANA, VII – Şcoala GimnazialăHERBET IOANA, VII – Şcoala Gimnazială ,,,,Ovid DensuşianuOvid Densuşianu’’’’ - Făgăraş- Făgăraş MENTIUNE - gimnaziuMENTIUNE - gimnaziu
  • 40. HUSAC FELIX, IX – Colegiul NationalHUSAC FELIX, IX – Colegiul National ,,,,Radu NegruRadu Negru’’’’ - Făgăras- Făgăras PREMIUL I - liceuPREMIUL I - liceu