Готували учениці 11 класу: Зінов’єва А. , Яворська А. ,
Мажуренко А.
Аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах
можуть супроводжуватися викидом (виливом) в атмосферу...
1. Уникайте паніки. З одержанням повідомлення (по радіо або іншим
засобам оповіщення) про викид (розлив) в атмосферу сильн...
4. Якщо засобів індивідуального захисту немає і вийти із
району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні і
негайно та на...
7. Попередьте сусідів про початок евакуації. Надайте допомогу дітям,
інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають ева...
Радіаційна небезпека
Факторами небезпеки радіації є: забруднення навколишнього
середовища, небезпека для всього живого, що...
Дії у випадку виникнення радіаційної
небезпеки
1. З одержанням повідомлення про радіаційну небезпеку негайно
укрийтеся в б...
5. Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і
газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть протига...
Сильний вітер, шквали та смерчі
Дії під час стихійного лиха:
1. Зберігайте спокій, уникайте паніки, при необхідності надайте
допомогу інвалідам, дітям, лю...
8. Обминайте хиткі будівлі та будинки з хитким дахом, якщо лихо застало
вас на вулиці. Вони руйнуються дуже швидко. По мож...
Пожежа
Якщо пожежа застала вас у
приміщенні
1. Ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку,
а скотіться з нь...
5. Якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом
пересувайтесь до виходу із приміщення (обов'язково зачиніть за
со...
Повінь, паводок
Фактори небезпеки повеней та паводків: руйнування будинків та
будівель, мостів; розмив залізничних та автомобільних шляхів...
Дії в зоні затоплення під час повені,
паводка
1. Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та
інші необ...
Землетрус
Фактори небезпеки землетрусiв: руйнування будiвельних конструкцiй будинкiв та
спо-руд; руйнування на потенцiйно-...
Дії під час землетрусу:
• Зберiгайте спокiй, уникайте панiки.
• Дiйте негайно, як тiльки вiдчyєте коливання грунту або спо...
•По можливості швидше візьміть себе в руки, заспокойтеся і не панікуйте.
•Підготуйтеся фізично, морально і емоційно до мож...
•Для підтримки сил їжте все, що вам дають, навіть якщо їжа вам не
подобається.
•При необхідності виконуйте вимоги злочинці...
Безпосередньо під час проведення операції по вашому
звільненню дотримуйтесь наступних вимог:
•Лежіть на підлозі обличчям в...
Prezentatsiya tsivilny zakhist_zinov_39_yeva_mazhur
Prezentatsiya tsivilny zakhist_zinov_39_yeva_mazhur
Prezentatsiya tsivilny zakhist_zinov_39_yeva_mazhur
of 25

Prezentatsiya tsivilny zakhist_zinov_39_yeva_mazhur

Published on: Mar 4, 2016
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Prezentatsiya tsivilny zakhist_zinov_39_yeva_mazhur

 • 1. Готували учениці 11 класу: Зінов’єва А. , Яворська А. , Мажуренко А.
 • 2. Аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію сильнодіючих отруйних речовин (СДОР), таких як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид та інші. Це являє серйозну небезпеку для населення, заражене повітря уражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.
 • 3. 1. Уникайте паніки. З одержанням повідомлення (по радіо або іншим засобам оповіщення) про викид (розлив) в атмосферу сильнодіючих отруйних речовин (СДОР) та про небезпеку хімічного зараження, виконайте передбачені заходи. 2. Надягніть засоби індивідуального захисту органів дихання та найпростіші засоби захисту шкіри. 3. По можливості негайно залишить зону хімічного забруднення.
 • 4. 4. Якщо засобів індивідуального захисту немає і вийти із району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні і негайно та надійно герметизуйте приміщення! Зменшіть можливість проникнення СДОР (парів, аерозолів) у приміщення: щільно закрийте вікна та двері, димоходи, вентиляційні люки, щілини в рамах вікон та дверей заклейте, вимкніть джерела газо-, електропостачання та загасіть вогонь у печах. Чекайте повідомлень органів влади з питань надзвичайних ситуацій через засоби зв'язку. 5. Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води та інші необхідні речі у герметичну валізу та підготуйтеся до евакуації.
 • 5. 7. Попередьте сусідів про початок евакуації. Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу. 8. Залишаючи приміщення (квартиру, будинок) вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту. 9. Виходьте із зони хімічного зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру та обходьте тунелі, яри, лощини - в низинах може бути висока концентрація СДОР. 10. При підозрі на ураження СДОР уникайте будь-яких фізичних навантажень, необхідно пити велику кількість рідини ( чай, молоко, сік, вода) та звернутися до медичного закладу. 11. Вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, ніс та рот, по можливості прийміть душ. 12. З прибуттям на нове місця перебування, дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.
 • 6. Радіаційна небезпека Факторами небезпеки радіації є: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.), крім того, внаслідок можливого атомного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.
 • 7. Дії у випадку виникнення радіаційної небезпеки 1. З одержанням повідомлення про радіаційну небезпеку негайно укрийтеся в будинку. Стіни дерев'яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання в 2 рази, цегляного - у 10 разів; заглиблені укриття (підвали): з покриттям із дерева у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону - у 40-100 разів. 2. Уникайте паніки. Слухайте повідомлення органів влади з питань надзвичайних ситуацій. 3. Уменшіть можливість проникнення радіаційних речовин в приміщення. 4. Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, запас питної води, найпростіші засоби санітарної обробки та їн.
 • 8. 5. Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть протигаз (респіратор, ватно-марлеву пов'язку), верхній одяг (плащ, пальто, накидка), гумові чоботи. 6. З прибуттям на нове місця перебування, проведіть дезактивацію засобів захисту, одягу, взуття та санітарну обробку шкіри на спеціально обладнаному пункті або ж самостійно (зняти верхній одяг, ставши спиною проти вітру, витрясти його; повісити одяг на перекладину, віником або щіткою змести з нього радіоактивний пил та вимити водою; обробити відкриті ділянки шкіри водою. Для обробки шкіри можна використовувати марлю чи просто рушники. 7. Дізнайтеся у місцевих органів державної влади адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.
 • 9. Сильний вітер, шквали та смерчі
 • 10. Дії під час стихійного лиха: 1. Зберігайте спокій, уникайте паніки, при необхідності надайте допомогу інвалідам, дітям, людям похилого віку та сусідам. 2. Закрийте вікна та відійдіть від них подалі. 3. Загасіть вогонь у грубах, вимкніть електро- та газо- постачання. 4. Зберіть документи, одяг та найбільш необхідні та цінні речі, продукти харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, ліхтарик, приймач на батарейках. 5. Перейдіть у безпечне місце. Сховайтеся у внутрішніх приміщеннях - коридорі, ванній кімнаті, коморі або підвалі. Ввімкніть приймач, щоб отримувати інформацію. 6. Не намагайтесь перейти в іншу будівлю - це небезпечно. 7. Не користуйтеся ліфтами. Електромережу можуть раптово вимкнути.
 • 11. 8. Обминайте хиткі будівлі та будинки з хитким дахом, якщо лихо застало вас на вулиці. Вони руйнуються дуже швидко. По можливості заховайтеся в підвал найближчого будинку. 9. Якщо ви на відкритій місцевості, притисніться до землі на дні будь- якого заглиблення (яру, канави, кювету), захищаючи голову одягом чи гілками дерев. 10. Зупиніться, якщо ви їдете автомобілем. Не ховайтеся у ньому, а виходьте і швидко ховайтеся у міцній будівлі або на дні будь-якого заглиблення. 11. Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику, мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм, потенційно небезпечних промислових об'єктів та дерев. 12. Не наближайтесь до води подивитися на шторм, сильні вітри здіймають величезні хвилі на морі, які накочуються на берег. Ви можете загинути.
 • 12. Пожежа
 • 13. Якщо пожежа застала вас у приміщенні 1. Ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх відразу. 2. Обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо двері гарячі - не відчиняйте їх, дим та полум'я не дозволять вам вийти. 3. Щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму та повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку. 4. Присядьте, глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та кричіть "Допоможіть, пожежа!", а якщо ви не в змозі відкрити вікно - розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду.
 • 14. 5. Якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення (обов'язково зачиніть за собою всі двері). 6. Якщо ви знаходитесь у висотному будинку, не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі, використовуйте пожежну драбину. Під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.
 • 15. Повінь, паводок
 • 16. Фактори небезпеки повеней та паводків: руйнування будинків та будівель, мостів; розмив залізничних та автомобільних шляхів; аварії на інженерних мережах; знищення посівів; жертви серед населення та загибель тварин. Внаслідок повені, паводку починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали.
 • 17. Дії в зоні затоплення під час повені, паводка 1. Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі. 2. По можливості негайно залишіть зону затоплення. 3. Перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубах. Зачиніть вікна та двері, якщо є час - закрийте вікна та двері першого поверху дошками (щитами). 4. Підніміться на верхні поверхи або на горищні приміщення. 5. До прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти. 6. Перевірте, чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, по можливості, допомогу. 7. Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, за допомогою яких можна утриматися до одержання допомоги. 18. Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти).
 • 18. Землетрус Фактори небезпеки землетрусiв: руйнування будiвельних конструкцiй будинкiв та спо-руд; руйнування на потенцiйно-небезпечних об'єктах, нафто- та газопроводах; утворення завалiв; руйнування систем життєзабезпечення та розлами земної кори. Додатковою небезпекою є повторнi поштовхи.
 • 19. Дії під час землетрусу: • Зберiгайте спокiй, уникайте панiки. • Дiйте негайно, як тiльки вiдчyєте коливання грунту або споруди, головна небезпека, яка вам загрожує - це предмети i уламки, що падають. • Швидко залишiть будинок та вiдiйдiть вiд нього на вiдкрите мiсце, якщо ви знаходитесь на першому - другому поверсі. • Негайно залишiть кутові кiмнати, якщо ви знаходитесь вище другого поверху. Негайно перейдiть у бiльш безпечне мicце, якщо ви знаходитесь у примiщеннi. Станьте в отворi внутрiшнiх дверей або у кутку кiмнати, подалi вiд вікон i важких предметів. • Не кидайтесь до сходiв або до лiфта, якщо ви знаходитесь у висотнiй спорудi вище п'ятого поверху. Вихiд зi споруди найбiльш буде заповнений людьми, а лiфти вийдуть з ладу. • Вибiгайте з будинку швидко, але обережно. Остерiгайтесь уламкiв, електричних дpoтiв та iнших джерел небезпеки.
 • 20. •По можливості швидше візьміть себе в руки, заспокойтеся і не панікуйте. •Підготуйтеся фізично, морально і емоційно до можливого важкого випробування. •Говоріть спокійним голосом. Уникайте викликання ворожого тону. •Не допускайте дій, які можуть спровокувати нападників до застосування зброї і привести до людських жертв (не біжіть, не кидайтеся на терориста, не боріться, не вихоплює у нього зброю, не намагайтеся помиритися з терористом, умовити його, не благайте). •Переносьте позбавлення, образи і приниження, не дивіться в очі злочинцям, не ведіть себе зухвало.
 • 21. •Для підтримки сил їжте все, що вам дають, навіть якщо їжа вам не подобається. •При необхідності виконуйте вимоги злочинців (особливо перші півгодини), не суперечте їм, не ризикуйте життям оточуючих і своєї власної, намагайтеся не допускати істерик і паніки. •На вчинення будь-яких дій (сісти, встати, попити, сходити в туалет), запитуйте дозволу. •Якщо ви поранені, постарайтеся не рухатися, цим ви зменшите втрату крові. Постарайтеся перев'язати рану хусткою, розірваної майкою або сорочкою. •Пам'ятайте: ваша мета - залишитися в живих. Будьте уважні, постарайтеся запам'ятати прикмети злочинців, відмітні риси їхніх облич, одяг, імена, клички, можливі шрами і татуїровки, особливості мови і манери поведінки, тематику розмов і т.д.
 • 22. Безпосередньо під час проведення операції по вашому звільненню дотримуйтесь наступних вимог: •Лежіть на підлозі обличчям вниз, голову закрийте руками і не рухайтеся. •Ні в якому разі не біжіть назустріч співробітникам спецслужб або від них, так як вони можуть прийняти вас за злочинця. •Якщо є можливість, тримайтеся подалі від прорізів дверей і вікон. •Не обурюйтеся, якщо при штурмі з вами обійдуться жорстко, завдадуть вам моральну або навіть фізичну травму - дії штурму в даній ситуації виправдані.

Related Documents