Poradnik
Co jeść dla zdrowych zębów?
Wstęp
Jeśli marzysz o pięknym uśmiechu
i zdrowych zębach musisz zadbać
nie tylko o właściwą higienę jamy
ustnej, ale także...
Orzechy i nasiona
Orzechy i nasiona to świetne źródła białka roślinnego.
Oprócz tego zawierają mikroelementy takie jak:
● ...
Mięso i ryby
Zawierają dużo fosforu i wapnia, czyli
składników mineralnych, które przyczyniają się
do remineralizacji zębó...
Nabiał
Sery, mleko i jogurty naturalne tak jak mięso i
ryby przyczyniają się do remineralizacji szkliwa.
Sery żółte mogą d...
Owoce i warzywa
Weganie mogą zastąpić nabiał i mięso w swojej diecie
szpinakiem lub brokułami. Te warzywa są wyjątkowo bog...
Czego unikać
W trosce o zdrowie zębów powinieneś unikać:
● częstego picia słodkich napojów
● słodyczy, przede wszystkim ty...
● pij dużo wody
● od 30 do 60 minut po każdym posiłku myj zęby i używaj nici
dentystycznej
● unikaj podjadania między posi...
O nas
● dostosujemy godziny przyjęć do Twoich możliwości
● stworzymy dla Ciebie indywidualny plan leczenia
● zapewnimy Ci ...
Zapraszamy!
VITA MEDICAL
ul. Basztowa 3
31-143 Kraków
e-mail: instytut@vitamedical.com.pl
www: http://www.vitamedical.com....
of 10

Poradnik - co jeść dla zdrowych zębów

Jeśli marzysz o pięknym uśmiechu i zdrowych zębach musisz zadbać nie tylko o właściwą higienę jamy ustnej, ale także o prawidłową dietę.
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Health & Medicine      
Source: www.slideshare.net


Transcripts - Poradnik - co jeść dla zdrowych zębów

  • 1. Poradnik Co jeść dla zdrowych zębów?
  • 2. Wstęp Jeśli marzysz o pięknym uśmiechu i zdrowych zębach musisz zadbać nie tylko o właściwą higienę jamy ustnej, ale także o prawidłową dietę. Warto więc włączyć pewne produkty spożywcze do swojego codziennego jadłospisu. Jakie?
  • 3. Orzechy i nasiona Orzechy i nasiona to świetne źródła białka roślinnego. Oprócz tego zawierają mikroelementy takie jak: ● wapń ● fosfor ● magnez ● potas ● cynk Najważniejszy dla mocnych kości i zębów jest wapń. Najwięcej wapnia zawierają orzechy brazylijskie, migdały i sezam.
  • 4. Mięso i ryby Zawierają dużo fosforu i wapnia, czyli składników mineralnych, które przyczyniają się do remineralizacji zębów. Reminalizacja jest naturalnym procesem, w którym mineraly są redeponowane w szkliwo zębów, z którego zostały usunięte przez kwasy.
  • 5. Nabiał Sery, mleko i jogurty naturalne tak jak mięso i ryby przyczyniają się do remineralizacji szkliwa. Sery żółte mogą dodatkowo zmniejszać kwasowość w ustach i sprawdzają się pod tym względem lepiej lepiej niż mleko czy jogurt.
  • 6. Owoce i warzywa Weganie mogą zastąpić nabiał i mięso w swojej diecie szpinakiem lub brokułami. Te warzywa są wyjątkowo bogate w minerały istotne dla zdrowia zębów - fosfor i wapń. Warto spożywać twarde owoce (np. jabłka) i warzywa o dużej zawartości wody. Stymulują produkcję śliny, która zmywa z zębów resztki jedzenia i bakterie. Kwaśne owoce (cytrusy i pomidory) powinny być spożywane jako część większych posiłków - zminimalizuje to wpływ zawartych w nich kwasów na szkliwo zębów.
  • 7. Czego unikać W trosce o zdrowie zębów powinieneś unikać: ● częstego picia słodkich napojów ● słodyczy, przede wszystkim tych o kleistej konsystencji (ich resztki w zębach stanowią świetną pożywkę dla bakterii) ● gum do żucia z dodatkiem cukru
  • 8. ● pij dużo wody ● od 30 do 60 minut po każdym posiłku myj zęby i używaj nici dentystycznej ● unikaj podjadania między posiłkami ● jeśli nie jesteś w stanie zrezygnować z przekąsek, wybierz takie, które nie zawierają cukrów i skrobi ● odwiedzaj dentystę dwa razy w roku w celu kontroli stanu uzębienia Ogólne wskazówki
  • 9. O nas ● dostosujemy godziny przyjęć do Twoich możliwości ● stworzymy dla Ciebie indywidualny plan leczenia ● zapewnimy Ci pełną diagnostykę ● znajdziesz u nas lekarzy wszystkich specjalności stomatologicznych w jednym miejscu ● pomożemy Ci w nagłych przypadkach ● dajemy gwarancje na nasze zabiegi
  • 10. Zapraszamy! VITA MEDICAL ul. Basztowa 3 31-143 Kraków e-mail: instytut@vitamedical.com.pl www: http://www.vitamedical.com.pl/ Zadbamy o Twój uśmiech!

Related Documents